S polovinou soutěže nejsou v Mladé Boleslavi moc spokojeni

Napsal Handball revue (») 19. 12. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 995×
ilmuzi/ilustracni-muzi-1.jpg

(Mladá Boleslav 19. prosince 2017) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav mají za sebou polovinu letošní druholigové sezony. Po podzimní části soutěže figurují na pátém místě tabulky s deseti body na svém kontě. Čtyřikrát vyhráli, čtyřikrát prohráli, dvakrát remizovali a mají aktivní skóre 251 : 234. V druholigových střeleckých tabulkách z nich nejvýše figuruje Karel Grůša. Umístění na pátém místě v polovině soutěže je solidní, ale přesto v oddíle nepanuje s tímto výsledkem přílišná spokojenost.

„No, podzim bych asi moc dobře nehodnotil. Získali jsme deset bodů a mohli jsme jich mít tak patnáct, šestnáct, protože jsme několikrát prohráli i zápasy, které jsme měli jasně vyhrané. Kluci v nich na chvilku trochu polevili a my ty utkání prohráli. Takže moc spokojení být nemůžeme,“ hodnotí polovinu soutěže trenér Petr Kulas.
V Českém poháru byli boleslavští házenkáři nasazeni do druhého kola, kde porazili Havlíčkův Brod. V třetím kole přehráli TJ Náchod a v čtvrtém, osmifinálovém kole jim vystavil stopku v další účasti až extraligový celek Sokola Nové Veselí. A jak viděl účinkování boleslavských hráčů v Českém poháru jejich trenér.
„Myslím si, že účast v Českém poháru byla pro nás vydařená. My jsme se sice v druhém kole trochu trápili, ale v dalším kole proti Náchodu jsme předvedli solidní výkon a v osmifinále proti extraligovému Novému Veselí jsme odehráli asi nejlepší házenou, co se podzimu týče. Kluci se proti kvalitnímu soupeři dokázali vyhecovat a myslím si, že předvedli maximum, co v nich je.“
Družstvo HC Auto Škody disponuje velice úzkým kádrem hráčů, jednou tréninkovou jednotkou za týden a určitě by se pro jaro hodilo něco navíc.
„Na jaro nic nového nepřipravujeme a o nějakých posilách neuvažujeme. Přípravu zahájíme pravděpodobně až v lednu, protože kluci na tréninky moc nechodí, a když se sejdou v pěti či šesti, tak se toho moc natrénovat nedá. Soutěž tak hrajeme prakticky bez tréninků,“ pohlíží na zimní přípravu tak trochu skepticky trenér Petr Kulas.
Ale i přesto Petr Kulas svým svěřencům věří a na jaře očekává více bodů a tím pádem i posun v tabulce vzhůru
„Určitě bychom chtěli nasbírat víc bodů než na podzim. Navíc nám k tomu trochu nahrává rozlosování utkání. Na podzim jsme odehráli sedm utkání venku, takže kromě tří utkání odehrajeme celé jaro v domácím prostředí. A dá se říci, že ty těžké soupeře máme všechny doma, tak bychom ta utkání měli zvládnout a těch bodů nasbírat podstatně víc než na podzim.“
A jaká je trenérova spokojenost s výkony hráčů v podzimní části sezony.
„Určitě bych vyzvednul oba dva brankáře. Když se nám nedařilo, tak jsme se na ně mohli spolehnout a podrželi nás. A pokud jde o ostatní hráče, tak konec podzimu odehrál dobře Jan Janhuba.“

Doufejme, že bude mít Petr Kulas pravdu a na jaře budou boleslavští házenkáři bodově úspěšnější a v tabulce půjdou směrem nahoru.


Komentování tohoto článku je vypnuto.