Rezerva HC Auto Škody ztratila zbytečně dva body se Zručí

Napsal Handball revue (») 22. 4. 2013 v kategorii Muži HC AŠ "B", přečteno: 3995×
il-muzib/muzibzruc210413.jpg

(Mladá Boleslav 21. dubna 2013) – V neděli se na domácí palubovce v 11. kole Společné regionální ligy poprvé na jaře představila rezerva HC Auto Škody. V minulém utkání boleslavští házenkáři remizovali v Praze se Sokolem Úvaly, a pokud si chtěli v tabulce udržet na prvním místě bodový náskok, museli v domácím prostředí porazit svého soupeře ze Zruče. Domácí družstvo mělo na soupisce takřka polovinu hráčů z kádru A mužstva a tak bylo před tímto utkáním papírovým favoritem.
V úvodních minutách se házenkáři obou družstev téměř s pravidelností střídali v střílení branek a v 9. minutě tak svítil na tabuli nerozhodný stav 4 : 4. V dalších minutách převzali střeleckou iniciativu na svá bedra hráči ze Zruče. Odskočili domácím a vytvořili si slušný brankový náskok. Házenkáři HC Auto Škoda hráli nedůrazně v obraně, soupeři nechávali dostatek prostoru na zakončení a v útoku kromě neproměňování šancí i zbytečně chybovali. Místy to vypadalo, že na ně padla jarní únava. V 24. minutě prohrávali dokonce už o sedm branek 6 : 13. V závěru prvního poločasu však dokázali zkorigovat nepříznivý stav a tak po třiceti minutách prohrávali s Jiskrou Zruč v poměru 10 : 14.
Druhý poločas začal s mírným zpožděním. Byť byli všichni aktéři utkání připraveni ke hře, museli si počkat, až si najde cestu k stolku časoměřičů zapisovatel, který se zapomněl někde v útrobách sportovní haly. Po zahájení hry byla vidět na straně boleslavských házenkářů snaha o zrychlení hry. S přibývajícími minutami bylo vidět, že se snaží něco s nepříznivým výsledkem udělat, stahovali brankové manko, ale překážkou v tom jim byla nepřesná střelba a zahození dvou sedmimetrových hodů. Přesto dokázali v 51. minutě srovnat na 20 : 20. V posledních devíti minutách dospěla hra k dramatickému závěru, v kterém tahali za kratší konec právě domácí házenkáři a tak se ze zisku dvou bodů radovali hráči Jiskry Zruč, kteří nakonec uhájili jednobrankové vedení 24 : 23.
I přes prohru zůstali házenkáři HC Auto Škoda na prvním místě tabulky, ale předvedená hra moc nenadchla.Sestava HC Auto Škoda B:
v brance: 16 Vošvrda Daniel, 1 Kuka Marek,
v poli: 4 Závora Tomáš, 7 Bartoň Petr, 15 Cihlář Daniel, 14 Krčmář Lukáš, 9 Šupej Martin, 17 Kábrt Bořek 5, 13 Houška Tomáš 4, 11 Pavlíček Dominik 3, 8 Homolka Adam 5, 3 Svárovský Vojtěch, 10 Novák Marek 6/2, 5 Janoušek Lukáš.


Sestava Jiskry Zruč:
v brance: 1 Korel Tomáš, 16 Vodrážka Pavel,
v poli: 2 Lefner Lukáš 2, 3 Roub Pavel 8, 5 Havránek Michal 2, 6 Koubský Tomáš, 7 Hornát David 1, 8 Vávra Lukáš, 9 Felis Martin 5, 10 Hejl Martin 4/2, 11 Vrzáček Pavel 2, 13 Kovařík Martin.


Rozhodčí: Blanar Pavel, Lehký Lukáš.


Komentování tohoto článku je vypnuto.