Frýdek-Místek byl nad jejich síly

Napsal Handball revue (») 27. 3. 2012 v kategorii Handball Stará Garda, přečteno: 3582×
il-stg/ilustracni1.jpg

Hradec Králové (24. března 2012) – O uplynulém víkendu měli házenkáři staré gardy HSG Mladá Boleslav na programu další z plánovaných turnajů. Tentokrát se zúčastnili mezinárodního turnaje na východu Čech v Hradci Králové. Kromě družstva boleslavských házenkářů a pořádající Slavie Hradec Králové se turnaje ještě zúčastnilo družstvo Frýdku-Místku a zahraniční házenou zde reprezentovalo polské družstvo Bystrzyca Klodzka. V prvním utkání nastoupili házenkáři HSG Mladá Boleslav proti domácímu družstvu Slavie Hradec Králové. A vstup do turnaje jim vyšel na výbornou. Po krátkém čase se ujali vedení a vytvořili si brankový náskok. A když je ještě v brance podržel Milan Jaroš, který úspěšně pokryl dva nařízené sedmimetrové hody, nestálo už boleslavským házenkářům nic v cestě za ziskem prvních dvou bodů. HSG Mladá Boleslav porazilo Slavii Hradec Králové v poměru 10 : 6.

V druhém utkání se střetli boleslavští házenkáři s polským celkem Bystrzyca Klodzka. Utkání bylo po celou hrací dobu oboustranně naprosto vyrovnané. Byla to bitva o každý balón, která skončila po závěrečném hvizdu rozhodčích spravedlivou remízou. HSG Mladá Boleslav se tak rozešlo se svým polským soupeřem za nerozhodného stavu 10 : 10.

V posledním utkání čekalo na házenkáře HSG Mladá Boleslav družstvo Frýdku-Místku. Toto utkání se pro boleslavské házenkáře nevyvíjelo příliš dobře. Soupeř jim brankově odskočil a s přibývajícím časem je i herně převyšoval. Boleslavští házenkáři nakonec podlehli Frýdku-Místku o šest branek v poměru 8 : 14.
Házenkáři HSG Mladá Boleslav na tomto turnaji obsadili v konečném pořadí pěkné druhé místo.

„S druhým místem jsem spokojený. Odehráli jsme dobrý turnaj a dobře zachytali oba brankáři. Družstvo Frýdku-Místku bylo nad naše síly, ale není se čemu divit, neboť v jeho sestavě byla celá řada bývalých ligových házenkářů,“ řekl k výkonu svých svěřenců trenér HSG Mladá Boleslav Jirka Buryška.

Konečné pořadí družstev: 1. Frýdek-Místek, 2. HSG Mladá Boleslav, 3. Slavia Hradec Králové, 4. Bystrzyca Klodzka.

Sestava HSG Mladá Boleslav:
v brance: Jaroš Milan, Hendrych Martin,
v poli: Šikýř Josef 3, Bartoň Petr 2, Číha Marek 3, Fól Jaroslav 1, Fól Martin 3, Jandera Roman 4, Josef Jirka 3, Kábrt Tomáš, Kolomazník Martin, Nosek Jiří 4, Maška Stanislav, Anatolij Palyi 4.


Komentování tohoto článku je vypnuto.