Házenkáři Ústí v Mladé Boleslavi hodně dlouho kousali

Napsal Handball revue (») 2. 5. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 328×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/dsc-0006.jpg

(Mladá Boleslav 28. dubna 2018) - V posledním utkání na domácí palubovce v letošním soutěžním ročníku druhé ligy hostili házenkáři HC Auto Škody v sobotu celek Chemičky Ústí nad Labem. Pokud si chtěli boleslavští házenkáři udržet průběžné vedení v soutěži, museli v domácím prostředí každopádně naplno bodovat.

Vstup do utkání se jim však moc nepovedl. Házenkáři HC Auto Škody se na začátku utkání potýkali s nepřesnou koncovkou, neproměňovali vyložené šance a jejich obrana byla místy hodně děravá. Hráči Ústí využili střelecké neplodnosti domácích a v 8. minutě vedli 4 : 0. Boleslavští hráči se dlouho nemohli vzpamatovat z herní letargie a v 16. minutě prohrávali dokonce rozdílem šesti branek 3 : 9. V poslední desetiminutovce úvodní části hry se jejich hra začala lepšit, chytli se v koncovce a pomalu umazávali z brankové ztráty. Do šatny tak po třiceti minutách hry odcházeli už jen se ztrátou jediné branky. HC Auto Škoda prohrávala po prvním poločase s Ústím 15 : 16.
Ani začátek druhého poločasu nebyl ze strany domácích nic moc. Opět se jejich brankové manko navýšilo a museli zase vynaložit hodně sil k tomu, aby dorovnali rozdíl v skóre. Po vymazání brankové ztráty se v poslední desetiminutovce ujali vedení, otočili vývoj utkání, vytvořili si potřebný brankový odstup a závěr utkání měli zcela pod svou kontrolou.
HC Auto Škoda nakonec porazila Chemičku Ústí nad Labem v poměru 31 : 26.

„Úvod obou poločasů byl z naší strany hodně vlažný. Dali jsme vždy Ústí šanci, aby nám brankově odskočilo. Ale myslím si, že naší lepší fyzičkou a takovým tím tahem vyhrát, jsme nakonec ty body urvali,“ zhodnotil krátce průběh utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 5, 7 Pavlíček Adam 8, 8 Homolka Adam, 9 Janhuba Filip 1, 10 Novák Marek 1, 11 Grůša Karel 10/2, 14 Polesný Lukáš, 43 Kuchta Vojtěch 4, 86 Hofta Jiří, 89 Pavlíček Dominik 2.

Sestava Chemičky Ústí nad Labem:
v brance: 1 Biskup Pavel, 14 Panzner Filip,
v poli: 4 Vrběcký Ondřej 7, 6 Honzík Jiří, 7 Hladík Tomáš, 8 Kandl Vít 3, 13 Brejcha Jiří 3, 18 Maxa Marek 5/2, 42 Bázler Jiří, 44 Linda Vojtěch 8, 82 Velek Tomáš.


Komentování tohoto článku je vypnuto.