Házenkáři HC Auto Škody zažívají nejhorší začátek druholigové sezony v historii

Napsal Handball revue (») 8. 10. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 686×
ilmuzi/hcas-buklab-210418.jpg

(Praha 7. října. 2018) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav zažívají za několik posledních let nejhorší začátek mistrovské sezony. Po prohře a remíze se krčí na devátém místě tabulky se získaným jediným bodem. A ani po nedělním 3. kole, kdy nastoupili v Praze proti záloze extraligové Dukly, se na jejich situaci v tabulce nic nezměnilo. Do Prahy opět odcestovali v nekompletní sestavě a pouze s jedním hráčem na střídání do pole.

Začátek utkání jim vyšel nad očekávání dobře. Prvních dvacet minut byli na palubovce herně jasně lepší a nad svým soupeřem měli navrch jak v útoku, tak i v obraně. Vytvořili si brankový náskok a vypadalo to, že se konečně herně našli a špatné výkony z úvodních utkání budou ty, tam. Vše zezadu jistil výborným výkonem brankář Marek Kuka. Během posledních deseti minut úvodní části hry jim však začaly postupně docházet síly. Přestalo se jim dařit v útoku a házenkáři Dukly tak měli otevřenou cestu k rychlým protiútokům. Z nich snadno skórovali a do konce prvního poločasu dokázali stáhnout brankovou ztrátu. HC Auto Škoda tak v Praze vedla po prvním poločase o tři branky v poměru 13 : 10.
Na začátku druhého poločasu se boleslavští házenkáři na hru nedokázali plně koncentrovat. Hráči Dukly tak rychle srovnali stav skóre a po několika zbytečných vyloučeních hráčů HC Auto Škody dokázali otočit vývoj utkání. Boleslavští házenkáři měli snahu s nepříznivým vývojem utkání ještě něco udělat, ale brzdili je technické chyby a neproměněné šance. HC Auto Škoda opět nedokázala dotáhnout utkání do zdárného konce a s Duklou Praha B prohrála šestibrankovým rozdílem v poměru 19 : 25.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a v útoku se dařila spojkám střelba z dálky. Vycházeli jsme z dobré pozorně hrající obrany, podpořené skvělým výkonem Marka Kuky a do šatny jsme si odnášeli slibný náskok tří branek. Jelikož jsme na zápas opět odjeli v malém počtu, tak druhý poločas byl úplně jiný a proto jsme náskok z první půle neudrželi a nakonec odjeli domů bez bodů,“ okomentoval průběh nedělního utkání hráč HC Auto Škody Michal Šťastný.


Sestava HC Dukla Praha B:
brankáři: 1 Štefanič Marek, 12 Votava Jakub,
v poli: 3 Chvalný Ivan, 4 Zelenka Jakub 3, 5 Špaček Ondřej , 8 Slavíček Fili, 13 Zeman Adam 1, 14 Věcek Jan 1, 21 Charvát Lukáš 1/1, 23 Aliapulios Janis 3, 27 Harabiš Denis 7, 28 Režnický Daniel 4, 41 Blaško Richard 1, 42 Krouský David 3.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 7 Pavlíček Adam 5, 8 Pavlíček Dominik, 11 Grůša Karel 6, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 2, 86 Hofta Jiří 5/1, 89 Houška Tomáš 1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.