Házenkáři HC Auto Škody zakončili utkání s Pardubicemi brankovou kanonádou

Napsal Handball revue (») 28. 3. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 849×
ilmuzi/hcas-pardubice-240318.jpg

(Mladá Boleslav 24. března 2018) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav se po utkání v Úvalech opět představili domácím fanouškům. V sobotu v 16. kole druhé ligy hostili v tabulce o dvě příčky hůře postavený celek Pardubic. Do utkání nastupovali s jediným cílem zvítězit a připsat si na své konto další dva body.

Po oboustranně vyrovnaném úvodu, kdy si domácí drželi jednobrankové vedení, si s postupem času vytvořili až pětibrankový náskok a v 16. minutě vedli 11 : 6. V dalších minutách hry měl brankář Pardubic dobře postavené tyče, domácí hráči se tak nemohli prosadit v koncovce a navíc ještě přišla na jejich straně dvouminutová vyloučení. Házenkáři Pardubic začali stahovat brankové manko, poté vyrovnali a v 26. minutě se poprvé ujali i vedení. Hráči HC Auto Škody k tomu ještě v závěrečných minutách zahodili několik šancí a tak šli po úvodních třiceti minutách hry do šatny s tříbrankovou ztrátou za stavu 14 : 17.
V druhém poločase boleslavští házenkáři přidali větší důraz v obraně, zrychlili hru dopředu a během osmi minut zlikvidovali brankovou ztrátu. Následně se opětovně dokázali od soupeře brankově odpoutat a vytvořili si náskok, který jim zajišťoval klid do závěrečných minut. Hosté v závěru předvedli několik zbytečných faulů a tak z toho nakonec byla celkem jednoznačná výhra domácích.
HC Auto Škoda porazila celek 1. HC Pardubice rozdílem devíti branek v poměru 36 : 27.

„Ze začátku prvního poločasu to bylo dobrý a vedli jsme o čtyři, pět gólů. Pak jsme polevili v obraně, hrozně špatně jsme bránili, proto soupeř v polovině utkání vedl o tři branky. My jsme si pak v šatně něco řekli, jak budeme bránit, že tu obranu zatáhneme, protože oni vesměs nezakončovali z dálky. Tím jsme soupeře přehráli, nedali jsme jim šanci, aby dávali góly z šesti metrů. Dařili se nám rychlé protiútoky a nakonec jsme vyhráli o devět branek. Takže jsme spokojený,“ zkonstatoval po utkání trenér domácí HC Auto Škody Petr Kulas.

Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 6, 7 Pavlíček Adam 1, 8 Pavlíček Dominik, 9 Janhuba Filip 5, 11 Grůša Karel 16/5, 43 Kuchta Vojtěch 5, 86 Hofta Jiří, 89 Houška Tomáš 2, 91 Pekař Jan 1.


Sestava 1. HC Pardubice:
v brance: 1 Šimáně Libor, 17 Zavřel Luboš,
v poli: 2 Joudal Daniel 3/1, 3 Faltejsek Petr 2, 4 Protiva Marek 2, 6 Pospíšil Pavel 6, 7 Šmidrkal Pavel, 8 Nosil Michal 4, 11 Veselý Lukáš, 13 Farka Petr 3, 14 Novotný Tomáš 2, 15 Vaněk Dominik 3, 24 Říha Pavel, 30 Skalický Richard 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.