Házenkáři HC Auto Škody vykročili do jarní části sezony tou správnou nohou

Napsal Handball revue (») 1. 3. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 68×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-kolin-220417.jpg

(Mladá Boleslav 23. února 2019) – O uplynulém víkendu se po zimní přestávce opět roztočil jarní druholigový kolotoč v házené mužů. Boleslavští házenkáři tak v 12. kole druhé ligy hostili na domácí palubovce celek TJ Košutka. Ten přezimoval na třetím místě ligové tabulky a do Mladé Boleslavi přijel v roli papírového favorita, neboť boleslavští hráči přečkali zimu až v druhé polovině tabulky.

Házenkáři HC Auto Škody nastoupili do utkání v nebývale početné sestavě a na palubovce to bylo znát. Úvod utkání jim vyšel na výbornou. Dařilo se jim účinně bránit útoky soupeře a naopak snadno skórovali z druhé vlny po rychlík protiútocích. V průběhu úvodní části hry tak postupně navyšovali svůj náskok, v čemž je na chvíli přibrzdili rozhodčí, když domácí hráč Adam Homolka obdržel červenou kartu a následně hráli domácí i v dvojnásobném oslabení. Po vypršení dvojnásobného oslabení se pak vše opět vrátilo do normálních kolejí. Hráči HC Auto Škody vedli po třiceti minutách hry nad Košutkou o šest branek v poměru 17 : 11.
V druhém poločase oba celky pokračovaly v pojetí hry, jakým se prezentovaly během úvodní části. Na vývoji hry se nic nezměnilo, boleslavští házenkáři v poklidu navyšovali své vedení a umožnili tak zahrát si všem hráčům z lavičky. Auto Škoda bez větších problému kontrolovala hru a připsala si na své konto první dva jarní body.
HC Auto Škoda porazila celek TJ Košutka v poměru 33 : 23.

„Do zápasu jsme šli s tím, že chceme v domácím prostředí vyhrát. V obraně jsme hráli výborně a díky tomu jsme chodili do rychlých protiútoku a to nám vycházelo po celý zápas. Vytvořili jsme si slušný náskok, ten jsme postupně navyšovali a dokráčeli tak k zisku dvou bodů,“ řekl k utkáni hráč HC Auto Škody Michal Šťastný.


Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 12 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 5, 6 Humpola Jakub, 7 Pavlíček Adam 6, 8 Pavlíček Dominik 2, 9 Homolka Adam 4, 10 Lánský Martin 1, 18 Houška Jan 2/1, 14 Polesný Lukáš 1, 43 Kuchta Vojtěch 6/3, 17 Šťastný Michal 1, 89 Houška Tomáš 3, 91 Sucharda Vojtěch 2.

Sestava TJ Košutka:
brankáři: 1 Jabůrek Lukáš,
v poli: 6 Klik Václav 3, 7 Suchý Martin 2/1, 8 Matoušík Tomáš, 10 Rom Martin 2, 11 Král Martin 1, 12 Tůma Petr, 13 Václavík Luboš 2, 17 Kulíšek Jakub, 18 Fousek Jakub 4, 23 Fliegl Tomáš 5, 80 Janoušek Tomáš 4/1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.