Házenkáři HC Auto Škody vybojovali v okleštěné sestavě v Ústí bod

Napsal Handball revue (») 13. 11. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 926×
ilmuzi/hcas-usti-201116.jpg

(Ústí nad Labem 11. listopadu 2017) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav zakončili šňůru podzimních utkání na soupeřových hřištích v sobotu v Ústí nad Labem s místní Chemičkou. Bodový rozdíl mezi oběma celky byl před utkáním dvoubodový a po šedesáti minutách hry se na tom nic nezměnilo.

Boleslavští házenkáři odjeli k utkání v okleštěné sestavě a tak na postu pivota musel vypomáhat i druhý brankář Marek Kuka. Přesto se jim v úvodu utkání herně dařilo. Hráli dobře v obraně a tentokrát se vyvarovali i zbytečných technických chyb. Ale i tak po celých prvních třicet minut prohrávali a domácí házenkáři si udržovali mírný náskok. HC Auto Škoda prohrávala v Ústí po prvním poločase 12 : 10.
Na začátku druhého poločasu měli házenkáři HC Auto Škody devět hluchých minut. Nedařilo se jim při zakončování a neproměnili ani tři sedmimetrové hody. Domácí házenkáři navýšili vedení a kontrovali hru. Boleslavští hráči se pak v dalším průběhu hry zlepšili v obraně a pomalu začali ukrajovat z brankového manka. Ale i tak prohrávali pět minut před koncem rozdílem tří branek. Domácí házenkáři však nezvládli koncovku utkání, začali dělat zbytečné technické chyby a umožnili tak Auto Škodě srovnat brankové skóre.
HC Auto Škoda remizovala s Chemičkou Ústí nad Labem v poměru 22 : 22.

„Jak už bývá zvykem, na venkovní utkání jsme jeli v osmi lidech, což samo o sobě nedává moc prostoru pro taktiku. Marek se dokonce v tomto zápase postavil na pivota.
Celý zápas jsme tahali za kratší konec a Ústí si drželo dvou až tříbrankový náskok. Ačkoli nám ubývaly síly, v brance nám pomohl několika skvělými zákroky Michal Beneš. Soupeř udělal ke konci zápasu o něco víc chyb, skóre jsme vyrovnali a v poslední půlminutě už jsme soupeři nedovolili dát gól.
V tomto zápase si všichni zaslouží pochvalu za poctivý boj se soupeřem a zároveň se svými fyzickými silami,“ popsal průběh utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.

Po dlouhé době budeme moci vidět boleslavské házenkáře na domácí palubovce a to v pátek 17. listopadu v osmifinále Českého poháru s extraligovým Sokolem Nové Veselí a na samotný závěr podzimní části druhé ligy v sobotu 25. listopadu v utkání proti celku ELP Jablonec nad Nisou.


Sestava Chemičky Ústí nad Labem:
v brance: 1 Biskup Pavel,
v poli: 3 Novák Jiří 3, 4 Vrběcký Ondřej 1, 5 Pihera Miroslav 4, 7 Hladík Tomáš, 11 Krajíček Petr, 13 Brejcha Jiří 4, 15 Panzner Filip, 18 Maxa Marek 4/2, 25 Kabát Zdeněk 4/1, 44 Linda Vojtěch 1, 72 Velek Tomáš, 40 Hubený David 1, 28 Bůžek Martin.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 11/4, 7 Pavlíček Dominik, 8 Homolka Adam 2, 9 Janhuba Filip 2, 11 Grůša Karel 5/2, 18 Kuka Marek, 89 Houška Tomáš 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.