Házenkáři HC Auto Škody v úvodním utkání sezony podlehli Plzni

Napsal Handball revue (») 21. 9. 2020 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 585×
ilmuzi/dsc-0006.jpg

(Plzeň 20. září 2020) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav se po těsné výhře nad Libercem 27 : 26 zkraje září probojovali do třetího kola Českého poháru. Po dvou pohárových utkáních je o tomto víkendu čekal ostrý start druholigové soutěže. V prvním kole tak nastoupili v neděli boleslavští házenkáři na palubovce soupeře proti družstvu HK Slavia VŠ Plzeň.

V úvodu utkání se hrála oboustranně vyrovnaná házená. Domácí házenkáři byli prakticky po dvacet minut hry ve vedení, ale přesto v 19. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 8 : 8. Hráči HC Auto Škody se trápili v útoku. Domácí házenkáři měli dobře postavený střed obrany, boleslavské spojky se nedokázaly středem prosadit a tak museli hráči útočné akce dohrávat do křídel. V koncovce se jim však moc nedařilo a brzo se to projevilo na průběžném stavu utkání. V poslední desetiminutovce prvního poločasu inkasovali pět branek v řadě za sebou, na což nedokázali odpovědět a do šatny odešli s pětibrankovým mankem za stavu 10 : 15.
Na začátku druhé poloviny utkání dokázali hráči HC Auto Škody umazat dvě branky ze ztráty z úvodní části hry, ale to bylo prakticky vše. V útoku i nadále neproměňovali nabídnuté brankové příležitosti a to bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Dalších šest střelecky hluchých minut znamenalo nárůst ztráty, inkasovali opět pět branek v řadě a prohrávali tak v 45. minutě už v poměru 12 : 21. Boleslavští házenkáři se po zbytek utkání snažili o zkorigování, ale moc se jim to nedařilo. Domácí házenkáři v závěru kontrolovali hru a zaslouženě zvítězili.
HC Auto Škoda podlehla nakonec družstvu HK Slavia VŠ Plzeň v poměru 20 : 25.

„V celém zápase nás trápilo zakončování z velmi dobrých střeleckých pozic. Přestože nám soupeř několikrát odskočil, povedlo se nám dotáhnout, ale pak opět následovalo hluché místo, kdy jsme totálně pohořeli. Celkově náš výkon hodnotím podprůměrně, výjimkou byl Marek v bráně, který toho hodně vychytal,“ zhodnotil průběh utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.

Sestava HK Slavia VŠ Plzeň:
v brance: 1 Brušák Roman,
v poli: 71 Galuška Luboš, 15 Rendl Vilém 1, 2 Fait Jan 4, 11 Milý Adam 3/1, 9 Brčák Jan 0, 6 Štengl Jan 2, 4 Sláma Jan, 18 Jahoda Jan, 7 Stuchl Martin 7/2, 5 Homolka Jan, 13 Knakal Luboš, 78 Bureš Michal 3, 8 Čiviš Jan 2, 17 Hobza Ladislav 1, 3 Bejvl Jan 2.

Sestava HC Auto Škody Mladá Boleslav:
v brance: 1 Kuka Marek,
v poli: 9 Pekař Jan 1, 89 Sojka Michal 2, 4 Janhuba Jan      5, 10 Lánský Martin 3/1, 17 Sucharda Vojtěch 6, 7 Pavlíček Adam 2, 23 Kábrt Bořek, 11 Grůša Karel 1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.