Házenkáři HC Auto Škody v třetím kole Českého poháru ztroskotali na extraligovém Jičínu

Napsal Handball revue (») 20. 10. 2019 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 706×
ilmuzi/dsc-0034-1.jpg

(Mladá Boleslav 16.10.2019) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav si i letošní druholigovou sezonu okořenili účastí v Českém poháru. Po výhrách nad Jiskrou Zruč a Spartou Kutná Hora se probojovali do třetího kola této soutěže a v něm tuto středu večer hostili v mladoboleslavské sportovní hale extraligový celek HBC Ronal Jičín. Boleslavští házenkáři nastupovali do utkání proti jasnému favoritovi tohoto duelu s cílem neprodat svou kůži lacino a před domácím publikem podat proti atraktivnímu soupeři, co nejlepší výkon.

Utkání začalo ve svižném tempu a oba celky vstřelily svou úvodní branku ze sedmimetrového hodu. Za stavu 3 : 3 se hostující hráči díky dvěma rychlým trhákům po zbytečných chybách domácích v útoku dostali do dvoubrankového náskoku a vedli 5 : 3. Hráči HC Auto Škody dokázali rychle zareagovat a během chvilky to bylo 5 : 5.  Házenkáři HC Auto Škody však záhy neproměnili sedmimetrový hod, v útoku se opět dopustili technických chyb při rozehrávce a hráči Jičína si tak opět dokázali vypracovat tříbrankový náskok a v 16. minutě vedli 9 : 6. V druhé patnáctiminutovce úvodní části hry pak měli více ze hry hráči Jičína a své vedení ještě navýšili. Boleslavští házenkáři se herně trápili, v útoku lacino ztráceli balóny a jen díky výkonu brankáře Kuky, nebyla jejich branková ztráta ještě větší. Po třiceti minutách hry prohrávala HC Auto Škoda s HBC Jičín o šest branek v poměru 9 : 15.
V druhém poločase se na nastoleném průběhu utkání nic nezměnilo. Hráči HC Auto Škody se ze začátku druhé půle ještě trochu herně zvedli, ale to netrvalo příliš dlouho. Dále pak pokračovali ve vytváření technických chyb a nepřesné hře. Házenkáři Jičína tak měli značně ulehčenou hru, mohli v poklidu kontrolovat průběh utkání a navyšovat již tak dost vysoké vedení. HC Auto Škoda podlehla extraligovému Jičínu vysoko 18 : 32 a z Českého poháru je tedy po třetím kole vyřazena.


„Chtěl bych především pogratulovat Boleslavi k jejich výkonu. Myslím si, že takhle by se mělo hrát mistrovské utkání, akorát škoda, že se na ně nepřišlo podívat více diváků, aby viděli, jak hráli zhruba padesát minut vyrovnaně s extraligovým Jičínem. To je na druhou stranu smutný pro nás, protože to co jsme zde dnes předvedli, zrovna extraliga nebyla,“ řekl k pohárovému utkání trenér postupujícího Jičína Petr Mašát.

„Do utkání jsme šli s tím, že si to především jdeme užít. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale od patnácté minuty prvního poločasu se naplno začala projevovat herní i fyzická převaha soupeře,“ dodal k středečnímu utkání hráč HC Auto Škody Adam Pavlíček.

Sestava HC Auto Škody Mladá Boleslav:
v brance: 1 Kuka Marek, 16 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 5, 7 Pavlíček Adam 1, 8 Pavlíček Dominik, 10 Lánský Martin 3/2, 11 Grůša Karel 2, 14 Kábrt Bořek 1/0, 15 Švejda Matěj 1/1, 17 Šťastný Michal 2/0, 18 Houška Jan 3, 23 Janhuba Filip, 86 Hofta Jiří, 89 Kuchta Vojtěch.

Sestava HBC Ronal Jičín:
v brance: 1 Veverka Filip, 12 Machalický David,
v poli: 6 Hlava Martin 2, 7 Dolejší Jiří 7/3, 9 Škalda Jan 4, 10 Doškář Daniel, 11 Sedlák Petr 4/3, 13 Kovařík Martin 1, 15 Knittl Martin 1, 19 Miľko Martin, 24 Kolc Tomáš 3, 25 Pich Pavel 6, 27 Šebek Vít, 91 Kostelecký Jiří 4.


Komentování tohoto článku je vypnuto.