Házenkáři HC Auto Škody v třetím kole Českého poháru podlehli Dukle Praha

Napsal Handball revue (») 21. 10. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 125×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-dukla-cp-191018.jpg

(Mladá Boleslav 19. října. 2018) – Na házenkáře HC Auto Škody Mladá Boleslav čekalo v pátek ve večerních hodinách utkání třetího kola Českého poháru. V něm hostili v boleslavské sportovní hale atraktivního soupeře v podání extraligové Dukly Praha. Boleslavští házenkáři nastupovali do utkání s tím, že se pokusí Dukle její postup do dalšího kola, co nejvíce znepříjemnit, neboť na zázrak v současném rozpoložení mužstva nemají.

Po počátečním oťukávání se hosté ujali vedení a vedli už 3 : 0. Boleslavští házenkáři záhy vyrovnali a v 8. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3 : 3. V útoku však hodně kazili, nepřesně si nahrávali, byli slabí v koncovce, což ve většině případů znamenalo trest, v podobě následně proměněných rychlých protiútoků Dukly. Házenkáři Dukly pak po zbytek prvního poločasu kontrolovali hru a navyšovali svůj náskok. Po třiceti minutách hry prohrávala HC Auto Škoda s Duklou Praha v poměru 9 : 17.
V druhém poločase se na vývoji hry nic nezměnilo. Hráči HC Auto Škody bojovali, snažili se něco udělat s brankovou ztrátou, ale i nadále bylo v jejich hře hodně nepřesností a zbytečných technických chyb. Dukla navyšovala již tak komfortní brankový náskok a utkání měla zcela pod svou kontrolou. HC Auto Škoda nakonec prohrála s Duklou Praha vysoko 22 : 36 a z dalších bojů v Českém poháru je vyřazena.

„My jsme se sem těšili, protože Boleslav patří z mého pohledu k týmům, které mají docela slušné tři spojky. Naše béčko s nimi hrálo před čtrnácti dny, takže my jsme ten zápas samozřejmě viděli, těšili jsme se na to utkání a chtěli jsme vyzkoušet veškeré varianty, protože v lize se teď trápíme. Potřebovali jsme tu zátěž roztáhnout na více hráčů, to se nám povedlo a nakonec se na hřišti vystřídali všichni. Vyhráli jsme výrazným rozdílem, hráli jsme velmi dobře v útoku a tady jsme tedy plnili to, co jsme chtěli. Z mého pohledu byla trošku slabší obrana, protože jsme si řekli, že chceme inkasovat dvacet gólů a nakonec nám domácí, kteří hráli velmi dobře, hráli nadšeně, bavilo je to, tak nám dali dvaadvacet gólů. Takže tady jsem malinko zklamaný, že to kluci nedodrželi. Nicméně jsme zaslouženě vyhráli, ukázali svou kvalitu a postoupili do dalšího kola. Ale domácí přispěli k tomu utkání úplně stejně, protože se nás nebáli a ukázali krásný akce. Takže já si myslím, že to byl dobrý zápas,“ dodal k pátečnímu duelu trenér extraligové Dukly Praha Daniel Čurda.

A jak viděl utkání trenér domácího celku Petr Kulas: „Třetí kolo Českého poháru s Duklou, dá se říci, že s jedním z nejlepších týmů v republice a taky to bylo na hře znát. Ale myslím si, že jsme zase nesehráli tak špatný zápas. Dvaadvacet gólů dát Dukle, to si myslím, že je solidní výsledek, ale bylo vidět, že hráči Dukly jsou daleko lépe trénovaní proti našim klukům. Když začali nějakou kombinaci, tak ji zahráli a i zakončili. Jakákoliv naše ztráta, technická chyba nebo něco, tak jsme to zaplatili gólem a to se na výsledku i projevilo.“


Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 6 Pekař Jan 1, 7 Pavlíček Adam 3, 8 Pavlíček Dominik 1, 10 Novák Marek 1, 11 Grůša Karel 11/3, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 1, 89 Houška Tomáš 4, 91 Sucharda Vojtěch.

Sestava HC Dukly Praha:
brankáři: 16 Zavázal Ondřej, 31 Štefanič Marek,
v poli: 2 Špaček Ondřej 2, 4 Zelenka Jakub 4, 6 Kalík Jiří, 7 Režnický Daniel 7, 13 Klíma Matěj 7/2, 14 Krouský David 2, 15 Patzel Vojtěch 1, 19 Reichl Vít, 23 Křístek Daniel 3/1, 25 Jeníček Štěpán 3, 27 Harabiš Denis 3, 33 Hlavatý Mojmír, 41 Věcek Jan 1, 91 Šůstek David 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.