Házenkáři HC Auto Škody v druhém poločase zabrali a získali důležité body

Napsal Handball revue (») 4. 4. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 67×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-kolin-270216.jpg

(Mladá Boleslav 30. března 2019) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav hráli v dalším kole druhé ligy opět po týdnu před domácím publikem.  V 17. kole hostili v boleslavské sportovní hale celek VŠ Plzeň. Oba týmy jsou v tabulce blízko sebe a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva o dva mistrovské body. Domácí hráči šli do utkání s jediným cílem získat dva body a zvýšit tak bodový odstup ode dna tabulky.

Úvod utkání hráčům HC Auto Škody nevyšel zrovna podle vlastních představ. V obraně se jim nedařilo účinně bránit nápaditou kombinační hru hostí a v útoku působili až příliš ustrašeným dojmem. Po oddechovém čase boleslavští házenkáři začali hrát pozorněji v obraně, díky tomu se po zisku balónu dostávali do rychlých protiútoků a pomalu likvidovali brankovou ztrátu z úvodu utkání. HC Auto Škoda prohrávala po třiceti minutách hry s Plzní o jednu branku 12 : 13.
Úvodní minuty druhého poločasu přinesly vyrovnaný průběh hry, kdy se hráči na obou stranách palubovky téměř pravidelně střídali v střílení branek. Házenkáři HC Auto Škody se v tomto utkání nevyvarovali slabší chvilky, vybrali si svou pověstnou desetiminutovku, dělali technické chyby, neproměňovali šance a dostali se do čtyř až pětibrankové ztráty. Obrat ve vývoji utkání pak nastartovalo oslabení hráčů Plzně, při kterém domácí házenkáři začali likvidovat brankové manko a srovnali stav skóre. Jejich zvýšeným úsilím a dobrým pohybem v útoku, dokonce odskočil hostům o dvě branky a náskok udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčích.
HC Auto Škoda porazila celek VŠ Plzeň v poměru 25 : 13.

„Před zápasem jsme věděli, že nás bude čekat těžké a vyrovnané utkání, jelikož na podzim jsme v Plzni prohráli. Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, hodně nepřesností a plno neproměněných šancí nás stálo to, že jsme prakticky celý poločas dotahovali soupeřův několikabrankový náskok. Druhý poločas se nám vyvedl o něco lépe a povedlo se nám dokonce dostat do vedení a výsledek udržet,“ řekl po sobotním utkání hráč HC Auto Škody Karel Grůša.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 12 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 4, 6 Pekař Jan, 7 Pavlíček Adam 2, 8 Pavlíček Dominik 2, 10 Lánský Martin, 11 Grůša Karel 3, 14 Polesný Lukáš, 18 Houška Jan 2, 43 Kuchta Vojtěch 5/1, 86 Hofta Jiří 3/2, 89 Houška Tomáš 4.

Sestava VŠ Plzeň:
brankáři: 71 Galuška Luboš,
v poli: 2 Fait Jan, 3 Bejvl Jan 5, 5 Sláma Jan 1, 7 Stuchl Martin 2, 8 Čiviš Jan 2, 9 Brčák Jan, 10 Hobza Ladislav 1, 13 Milý Adam 5/1, 14 Vlk Otomar 1, 17 Knakal Luboš 6, 18 Karel Jakub.


Komentování tohoto článku je vypnuto.