Házenkáři HC Auto Škody v domácím prostředí zdolali rezervu extraligové Dukly

Napsal Handball revue (») 13. 3. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 64×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/dsc-0333-1.jpg

(Mladá Boleslav 9. března 2019) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav po zbytečné prohře v Jablonci hostili v sobotu v 14. kole druhé ligy v boleslavské sportovní hale rezervu extraligové Dukly Praha. Béčko Dukly je v popředí mistrovské tabulky, ale na jaře se ji herně nedaří. Dalo se tedy předpokládat, že půjde o vyrovnanou bitvu a šance obou celků jsou tak padesát na padesát.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Ti se ujali vedení a v 6. minutě vedli už 4 : 1. I nadále se jim dařilo v útoku, své vedení ještě navýšili a v 13. minutě tak na ukazateli skóre svítil stav 7 : 2 pro domácí. V dalším průběhu hry se hráčům HC Auto Škody přestalo dařit v koncovce, neproměňovali vyložené šance, nedokázali využít i hry v početní převaze a tak, aby jejich náskok narůstal, tak se naopak smrskával. Dukla dokázala stáhnout v 23. minutě na rozdíl dvou branek a poslední minuty prvního poločasu už nic zajímavého nepřinesly. HC Auto Škoda vedla po úvodní půli nad rezervou Dukly v poměru 13 : 10.
Do druhého poločasu vlétli lépe hráči Dukly. Během prvních šesti minut stáhli brankové manko na rozdíl jediné branky a na ukazateli svítil stav 16 : 15. Házenkáři HC Auto Škody museli zapnout na plné obrátky a opět si začít budovat větší brankový odstup. V tom je brzdila nepřesná koncovka, ale i přesto v 46. minutě vedli opět o pět branek 24 : 19. Dukla se snažila svou bojovností o možnost znovu se dostat do hry, ale moc se jí to v poslední patnáctiminutovce nedařilo. Hráči HC Auto Škody si udržovali náskok a mohli vyhrát i větším brankovým rozdílem, kdyby v závěrečných minutách nezahodili celou řadu brankových příležitostí.
HC Auto Škoda porazila nakonec celek HC Dukla Praha B o čtyři branky v poměru 30 : 26 a připsala si po bodové ztrátě v Jablonci důležité body.

„Věděli jsme, že nás čeká běhavé utkání, což se taky nakonec potvrdilo. Nám strašně moc v této části soutěže pomáhá to, že máme plnou lavičku a zátěž můžeme rozložit mezi více hráčů. S Duklou jsme tak dnes stačili držet krok a díky dobré obraně podpořené dobrým výkonem Marka v bráně jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ dodal k utkání s rezervou Dukly trenér HC Auto Škody Vojtěch Kuchta.


Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 12 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 4, 7 Pavlíček Adam 9, 8 Pavlíček Dominik, 9 Homolka Adam 2, 10 Pekař Jan 2, 11 Grůša Karel 3, 14 Polesný Lukáš, 43 Kuchta Vojtěch 5/2, 73 Šťastný Michal 2, 86 Hofta Jiří 2/2, 89 Houška Tomáš 1, 91 Humpola Jakub.

Sestava HC Dukly Praha B:
brankáři: 16 Zavázal Ondřej,
v poli: 5 Špaček Ondřej 3, 8 Aliapulios Janis 1, 9 Rosocha Igor, 15 Krouský David 4, 20 Blaško Richard 2, 21 Háza Ondřej 3, 27 Chvalný Ivan 1, 31 Věcek Jan 9, 36 Charvát Lukáš, 38 Půta Martin 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.