Házenkáři HC Auto Škody si zahrají v třetím kole Českého poháru

Napsal Handball revue (») 2. 10. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 378×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/belaas230313.jpg

(Havlíčkův Brod 28. září 2017) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav vstoupili ve čtvrtek do pohárové soutěže. Pro letošní rok byli nasazeni až do druhého kola Českého poháru a v něm se střetli na soupeřově palubovce s družstvem Jiskry Havlíčkův Brod. HC Auto Škoda odjížděla k tomuto utkání s cílem vyhrát a postoupit do dalšího kola.

Na boleslavské házenkáře jako by padla atmosféra svátečního dne, opět se nemohli dostat do tempa a utkání v mnohém připomínalo poslední duel s rezervou extraligových Lovosic. Jejich hra nestála z kraje utkání za nic a opět se neproměňovaly šance. Soupeř toho využil a vytvořil si brankový náskok. S ubíhajícími minutami se hráči HC Auto Škody rozhýbali, zlepšili hru v obraně, hrála se oboustranně vyrovnaná házená a hráči obou celků se začali přetahovat o každý gól. HC Auto Škoda prohrávala po prvním poločase rozdílem jedné branky 13 : 14.
Do druhé poloviny utkání nastoupili házenkáři HC Auto Škody více koncentrováni na hru, zrychlili pohyb po palubovce a otočili vývoj skóre ve svůj prospěch. Ale opět přišly zbytečné technické chyby, zbytečná vyloučení a to mělo za následek, že se boleslavským házenkářům nepovedlo utkání rozhodnout v základní hrací době. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 27 : 27.
Na řadu dle pravidel přišlo pět sedmimetrových hodů na každé straně. V proměňování sedmiček byli boleslavští házenkáři nakonec úspěšnější. Proměnili tři a domácí jen dvě.
HC Auto Škoda tak po výhře 30 : 29 po sedmimetrových hodech nad Jiskrou Havlíčkův Brod postoupila do třetího kola Českého poháru a může se těšit na dalšího soupeře.


Sestava Jiskry Havlíčkův Brod:
v brance: 18 Dočkal Petr, 31 Fišer Josef,
v poli: 3 Rezek Tomáš 1, 5 Fišer Pavel 3, 6 Hladík Filip 5/1, 10 Beran Lukáš 1, 11 Rezek Stanislav 4, 15 Zich Tomáš 9/2, 16 Šůstek Štěpán 1, 17 Vondra René 3, 28 Matějů Jan 2.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 7, 7 Pavlíček Adam 4, 8 Pavlíček Dominik, 9 Janhuba Filip, 11 Grůša Karel 7/5, 17 Šťastný Michal 6, 18 Houška Jan 2/1, 86 Hofta Jiří 4/1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.