Házenkáři HC Auto Škody si vybojovali historický postup do čtvrtého kola Českého poháru

Napsal Handball revue (») 25. 10. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 441×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-nachodb-110317.jpg

(Bělá pod Bezdězem 22. října 2017) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav v neděli nastoupili v třetím kole Českého poháru proti prvoligovému družstvu TJ Náchod. Jelikož v boleslavské sportovní hale nebyl volný časový prostor museli házenkáři HC Auto Škody opustit domácí prostředí a hrát v nedaleké Bělé pod Bezdězem. Boleslavští házenkáři neměli v tomto utkání, co ztrátit a ziskem mohl být historický postup do čtvrtého kola.

Hráčům HC Auto Škody se vstup do utkání vydařil. Hráli velmi dobře a pozorně v obraně a po zisku balónu s rychlým přechodem do útoku. Zkraje utkání si tak vytvořili až čtyřbrankový náskok. Hosté z Náchoda pak vyrovnali hru, obě mužstva se začala střídat v střílení branek a na obou stranách palubovky převyšovala hra v obraně nad tou v útoku. Po uplynutí třiceti minut vedla HC Auto Škoda nad TJ Náchod v poměru 11 : 7.
I na začátku druhého poločasu si boleslavští házenkáři udržovali slibný náskok a relativně v poklidném tempu směřovali utkání k vítěznému konci. Ale jak už jsme u hráčů HC Auto Škody zvyklí, nejde nikdy nic v poklidu. Opět na ně dolehla slabší desetiminutovka, v které nedokázali ani jednou skórovat a svému soupeři umožnili srovnat stav skóre, ale i jít do vedení. Nakonec dokázali z ramen schodit pomyslnou herní deku, chytli se v útoku, otočili vývoj skóre znovu ve svůj prospěch a dokráčet tak do čtvrtého kola Českého poháru.
HC Auto Škoda porazila nakonec prvoligový Náchod 20 : 17, mohla tak slavit historický postup do čtvrtého kola a čekat na dalšího soupeře.

„Do třetího kola poháru jsme dostali asi toho nejhratelnějšího soupeře, kterého jsme dostat mohli. Proto naším cílem bylo postoupit do čtvrtého kola a změřit poté síly s extraligovým mužstvem. Od první minuty jsme vedli a udržovali si nad soupeřem mírný náskok. V prvním poločase dominovali především obrany a dobře chytající brankaři. Do druhé poloviny jsme nastupovali s tím, že se musíme vyvarovat vlažného začátku a nenechat si náskok ihned vzít. Bohužel nás v útoku opět zradilo zakončování, soupeř se na nás dotáhl a na chvíli se dostal i do vedení. Díky Markovi v bráně jsme dokázali stav otočit a v závěru jsme si již vedení zkušeně pohlídali. Teď už netrpělivě očekáváme, koho nám los přihraje do dalšího kola,“ uvedl k pohárovému utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 3, 6 Pekař Jan 2, 7 Pavlíček Adam 2, 8 Pavlíček Dominik, 9 Janhuba Filip 2, 11 Grůša Karel 4/1, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 1, 18 Houška Jan 1, 86 Hofta Jiří 2, 89 Houška Tomáš 3.


Sestava TJ Náchod:
v brance: 16 Vaněček Petr,
v poli: 2 Hejzlar Martin 2, 3 Hrachový Jan 8/1, 4 Kosinka Jan, 5 Hlaváček Martin, 6 Metelka Jakub 3, 7 Vaněk Michal, 9 Tyler Tomáš, 10 Lojda Jan, 11 Štajnrt Jiří, 13 Resl Vojtěch, 14 Vaněk Lukáš, 17 Samek Michal 2/2, 18 Černý Patrik 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.