Házenkáři HC Auto Škody si doma poradili s druhým Mostem

Napsal Handball revue (») 11. 3. 2020 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 739×
ilmuzi/hcas-most-070320.jpg

(Mladá Boleslav 7. března 2020) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav hostili v 14. kole druhé ligy na domácí palubovce v sobotu v dopoledních hodinách celek Baníku Most. Ten se před utkáním nacházel na druhém místě druholigové tabulky. Boleslavští házenkáři, kterým se vstup do jarní části mistrovské soutěže moc nepovedl, chtěli v domácím prostředí po dvou jarních prohrách konečně bodovat.

Utkání začalo v poměrně svižném tempu. Obě družstva se střídala téměř pravidelně ve střílení branek a do 15. minuty se hrála oboustranně vyrovnaná házená. V dalších minutách hry si házenkáři HC Auto Škody začali budovat brankový náskok a 21. minutě vedli už o pět branek v poměru 13 : 8. V závěru prvního poločasu však po vlastních chybách inkasovali a slibný náskok se rázem smrskl na rozdíl dvou branek. HC Auto Škoda vedla po prvních třiceti minutách hry nad Baníkem Most 15 : 13.
V druhém poločase se na palubovce nic převratného neudálo. Boleslavští házenkáři si svou hrou udržovali brankový náskok z první půle a házenkáři Mostu se po celých druhých třicet minut snažili o vymazání brankového manka. I během druhého poločasu se v Mladé Boleslavi hrála rychlá házena a ani o pěkné akce nebyla nouze. Závěr utkání si domácí hráči pohlídali a připsali si do tabulky první dva jarní body.
HC Auto Škoda porazila Baník Most rozdílem tří branek v poměru 27 : 24.
Po prabídném výkonu hráčů HC Auto Škody v posledních dvou utkáních došlo v jejich hře konečně k posunu k lepšímu a hráči už nedělali tolik zbytečných chyb, ale v koncovce mají ještě hodně, co zlepšovat.

„Konečně jsme si trošičku šáhli na balón a nedělali jsme tolik zbytečných chyb jako v předchozích utkáních. Před utkáním jsme si řekli, že už potřebujeme konečně bodovat, takže jsme to vzali od obrany, kde jsme dobře pokrývali střed obrany a hráči Mostu nevěděli pořádně, co mají hrát. Z toho jsme vycházeli, z rychlých protiútoků jsme skórovali a konečně jsme to urvali,“ zhodnotil průběh utkání hráč HC Auto Škody Honza Houška.

Sestava HC Auto Škody Mladá Boleslav:
v brance: 1 Kuka Marek,
v poli: 4 Janhuba Jan 6, 7 Pavlíček Adam 4, 8 Pavlíček Dominik 3, 10 Lánský Martin 3/1, 11 Grůša Karel 5, 14 Polesný Lukáš, 15 Sojka Michal 1, 17 Šťastný Michal, 18 Houška Jan 3, 23 Kábrt Bořek, 86 Hofta Jiří 2.

Sestava HK Baníku Most:
v brance: 1 Balín Dominik, 12 Zemek Petr, 21 Vodička Václav,
v poli: 2 Pour Jaromír 9, 3 Hrošek Jaroslav 2/1, 5 Srp Pavel, 6 Kašpárek Jaroslav 1, 7 Janásek Adam 3, 9 Malý Šimon 1, 10 Schichor Jakub, 13 Nejdl Ladislav 2, 14 Kubal Josef 2, 29 Macháček David 4.


Komentování tohoto článku je vypnuto.