Házenkáři HC Auto Škody se už propadli na dno druholigové tabulky

Napsal Handball revue (») 8. 11. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 464×
ilmuzi/hcas-bela-280315.jpg

(Plzeň 4. listopadu 2018) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav v nedělním utkání 6. kola druhé ligy nastoupili na palubovce soupeře proti družstvu HK Slavia VŠ Plzeň. V tomto utkání se utkala dvě družstva z konce mistrovské tabulky a tak se čekalo, komu se povede herně lépe a připíše si na své konto důležité body. Boleslavští odjížděli do Plzně s cílem naplno bodovat a přivézt si tak první letošní body z cizí palubovky.

V Plzni se po celou dobu utkání hrála nepříliš atraktivní a hodně podprůměrná házená s velkým množstvím technických chyb na obou stranách palubovky. Na obou stranách se i lépe bránilo a v útoku se hráči jen těžko prosazovali a hodně kazili.
Začátek byl herně oboustranně vyrovnaný a hráči obou družstev se téměř pravidelně střídali v střílení branek. Házenkáři HC Auto Škody během dalších minut hry zahodili několik vyložených brankových příležitostí a domácí hráči jim díky tomu odskočili po patnácti minutách hry na rozdíl dvou až tří branek. Zvýšeným úsilím a zpřesněnou koncovkou se boleslavským házenkářům podařilo otočit stav skóre ve svůj prospěch a několik minut před koncem úvodní půle vedli v poměru 10 : 7. Do konce poločasu však vyprodukovali opět několik zbytečných technických chyb a do šatny po třiceti minutách odcházeli s jednobrankovým mankem. HC Auto Škoda prohrávala v Plzni po prvním poločase v poměru 10 : 11.
I na začátku druhého poločasu se hrála vyrovnaná házená. V dalších minutách hry se boleslavští házenkáři opět málo koncentrovali na hru, vytvářeli technické chyby a domácí házenkáři si tak vytvořili až čtyřbrankový náskok. Zlepšeným výkonem podpořeným dobrými zákroky brankáře se hráči HC Auto Škody dokázali opět dostat do zápasu, stáhli brankovou ztrátu, ale v závěru utkání se pak sami srazili do kolen zbytečným vylučováním.
HC Auto Škoda prohrála v Plzni v poměru 19 : 23 a v tabulce je už na posledním místě.

„Zápas v Plzni nebyl moc vysoké kvality. Na obou stranách byla k vidění velká spousta technických chyb. Nutno uznat, že měl soupeř lepší pohyb a nám postupem času docházely síly. V útoku jsme byli neškodní a v obraně propadávali. Bohužel, jsme kvůli zraněním museli dohrávat zápas bez možnosti střídání, což se na výsledku taky mohlo projevit. Doufejme, že se probereme z krize už v příštím zápase a přivezeme konečně nějaké body domů,“ popsal utkání v Plzni hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.


Sestava HK Slavia VŠ Plzeň:
brankáři: 1 Brušák Roman,
v poli: 2 Sláma Jan, 3 Bejvl Jan 9, 4 Houlík Jiří 1/1, 5 Karel Jakub, 7 Stuchl Martin 2, 8 Čiviš Jan, 9 Brčák Jan, 10 Hobza Ladislav, 11 Mjachký Michal, 13 Milý Adam 7/3, 14 Vlk Otomar 1, 17 Knakal Luboš 3, 71 Galuška Luboš.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 16 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 3, 6 Pekař Jan 1, 7 Pavlíček Adam 4, 8 Pavlíček Dominik, 17 Šťastný Michal 4, 18 Houška Jan 2/1, 43 Sucharda Vojtěch 2, 86 Hofta Jiří 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.