Házenkáři HC Auto Škody se s podzimem doma rozloučili výhrou nad Jabloncem

Napsal Handball revue (») 6. 12. 2016 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 486×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-jablonec-031216.jpg

(Mladá Boleslav 3. prosince 2016) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav se naposledy v tomto roce ukázali před domácím publikem. V 10. kole druhé ligy hostili v boleslavské sportovní hale celek ELP Jablonec. Boleslavští hráči se chtěli s podzimní části soutěže rozloučit v domácím prostředí výhrou a udržet si tak po polovině soutěže druhé místo v tabulce.

Házenkáři HC Auto Škody mají v posledních utkáních rozpačité začátky a i tentokrát tomu nebylo jinak. Opět byla jejich hra plná nepřesností v útoku, nepřesně zakončovali a v obraně svou hrou moc nepomáhali chytajícímu brankářovi. Od úvodního hvizdu rozhodčích se hrála vyrovnaná házená a žadné z družstev se nedokázalo brankově utrhnout.  Domácí hráči si až v polovině první půle vytvořili tříbrankový náskok a vedli v 16. minutě 10 : 7. Hosté z Jablonce hráli jako vždy hodně tvrdě v obraně a jejich některé zákroky by zasloužily přísnější trest než pouhé dvě minuty v oslabení. V poslední pětiminutovce se házenkáři HC Auto Škody dopustili řady nepřesností a připravili se tak o slibný náskok. Po třiceti minutách prvního poločasu vedli domácí hráči nad Jabloncem těsně 16 : 15.
Do druhého poločasu nastoupili házenkáři HC Auto Škody s daleko větší vervou a na jejich výkonu to bylo hned znát. V 35. minutě vedli o čtyři branky 20 : 16 a pomalu a jistě přebírali kontrolu nad průběhem utkání. Deset minut před koncem utkání vedli i o šest branek a bylo zřejmé, že body zůstanou doma. Utkání pak už dohrávali v klidu a plně pod svou kontrolou.
HC Auto Škoda porazila družstvo ELP Janlonec v poměru 29 : 24.


„S Jabloncem jde vždy o těžké utkání. Oni to hrají až na hranici s tvrdostí a čekají, co jim rozhodčí dovolí. Bylo tam pár neférových zákroků, ale s tím jsme počítali a během prvního poločasu jsme se s tím dost prali. Trápili jsme se, hráli špatně v obraně a ani brankář nám moc nepomohl. V druhé půli se naše hra v obraně zlepšila, brankář nás taky podržel a myslím si, že pak už to bylo v pohodě,“ zhodnotil průběh sobotního utkání trenér domácí HC Auto Škody Petr Kulas.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 6, 7 Pavlíček Adam 1, 8 Pavlíček Dominik, 9 Janhuba Filip 1, 10 Novák Marek, 11 Grůša Karel 2, 14 Polesný Lukáš 1, 17 Šťastný Michal 4, 18 Houška Jan 1, 86 Hofta Jiří 5/2, 89 Houška Tomáš 8, 91 Kábrt Bořek.


Sestava ELP Jablonec:
v brance:  1 Chaloupka Jiří, 22 Kysela Michal,
v poli: 2 Žák Tomáš 2, 3 Heinl Ondřej, 4 Trejbal Patrik 7/1, 5 Tomáš Marek 1, 8 Trejbal Daniel 3, 9 Šatava Vladimír 1, 10 Novotný Jiří 3, 11 Hartig Michal 5, 15 Preisler Petr, 20 Matek Vojtěch 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.