Házenkáři HC Auto Škody se mohli poprvé v sezoně radovat z výhry

Napsal Handball revue (») 17. 10. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 679×
ilmuzi/hcas-louny-141018.jpg

(Mladá Boleslav 14. října. 2018) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav zatím na začátku sezony nepodávají přesvědčivé výkony a na svém bodovém kontě mají po třech kolech pouze jediný bod. V neděli v boleslavské sportovní hale hostili v dalším kole celek Lokomotivy Louny, který na tom také není zrovna bodově dobře a tak hráči HC Auto Škody nastupovali do utkání s cílem konečně prolomit smůlu a naplno bodovat.

Do utkání lépe vstoupili hostující hráči. Ujali se vedení a v 6. minutě vedli už 3 : 0. Házenkáři HC Auto Škody se pomalu rozehrávali, v koncovce byli jaloví a vázla jim kombinace. Po deseti minutách prvního poločasu se utkání herně vyrovnalo. Boleslavští házenkáři nedokázali využít ani tří přesilových her k vyrovnání, v útoku i nadále hodně kazili a hostující hráči tak snadno skórovali z následných protiútoků a neustále si udržovali mírný náskok. HC Auto Škoda prohrávala po třiceti minutách hry v domácím prostředí s Lokomotivou Louny v poměru 12 : 14.
V druhém poločase házenkáři HC Auto Škody zlepšili hru v obraně, zrychlili protiútok a zpřesnili koncovku. Vyrovnali stav skóre a v 43. minutě se poprvé ujali vedení. Následovaly další rychlé trháky a v 49. minutě vedli už rozdílem čtyř branek 22 : 18. Do konce utkání už svému soupeři nedali šanci k vyrovnání a mohli se tak radovat poprvé v sezoně z přídělu dvou bodů.
HC Auto Škoda porazila nakonec Lokomotivu Louny v poměru 28 : 25.

„Konečně jsme se sešli v dostatečném počtu, což bylo pozitivní. V prvním poločase se hrála vyrovnaná házená s chybami na obou stranách palubovky. V brance nás podrželi oba brankáři. V druhém poločase jsme zlepšili obranu, skórovali jsme z rychlých protiútoků a utkání dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil průběh mistrovského utkání hráč HC Auto Škody Tomáš Houška.


Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 6 Pekař Jan 2/1, 7 Pavlíček Adam 3, 8 Pavlíček Dominik 4, 11 Grůša Karel 7/1, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 5, 18 Houška Jan, 86 Hofta Jiří 4/4, 89 Houška Tomáš 2, 91 Sucharda Vojtěch 1.

Sestava Lokomotivy Louny:
brankáři: 1 Fusch Jakub, 21 Jeremiáš Radek,
v poli: 2 Sochor Kamil 3, 3 Vích Pavel 3/2, 6 Bittner Milan 3, 7 Tvrdík Milan, 8 Svoboda Matěj 6, 9 Svoboda Tomáš, 11 Vraný Marcel 4/1, 13 Hartman Jaroslav 2, 33 Bušek Kamil, 77 Suk Miroslav 4.


Komentování tohoto článku je vypnuto.