Házenkáři HC Auto Škody prohospodařili body v Jablonci

Napsal Handball revue (») 6. 3. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 57×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-jablonec-031216.jpg

(Jablonec 2. března 2019) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav měli na programu o víkendu 13. kolo druhé ligy. V sobotu tak odcestovali na sever Čech, kde se utkali s ELP Jablonec. Oba celky měly před utkáním stejný počet bodů a v tabulce se pohybují téměř na jejím dně. Již po několik let má souboj těchto dvou celků na jablonecké palubovce specifický průběh a nebylo tomu jinak ani letos.

Boleslavští házenkáři neměli nikterak oslnivý nástup do prvního poločasu a moc se jim herně nedařilo. Domácí hráči si tak hned od začátku utkání vytvořili několikabrankový náskok. Hráči HC Auto Škody se trápili především v útoku, když v koncovce nedokázali proměňovat vyložené šance. Z tohoto vývoje utkání těžili domácí házenkáři, kteří si tak snadno udržovali náskok, který si ze začátku vybudovali. HC Auto Škoda prohrávala po prvních třiceti minutách hry v Jablonci v poměru 13 : 16.
Do druhého poločasu vstoupili boleslavští házenkáři o poznání lépe. Začali pomalu stahovat soupeřův náskok, v čemž je ale přibrzdil několikaminutový úsek, během kterého obdrželi tři červené karty krátce za sebou. Přesto dokázali stáhnout v závěru utkání na rozdíl jediné branky a z posledního útoku těsně před koncem mohli i vyrovnat. Bohužel, ale nedokázali proměnit střelecký pokus z křídla a odjeli tak z Jablonce poraženi.
HC Auto Škoda podlehla celku ELP Jablonec těsně 27 : 28.
Boleslavští házenkáři se v tomto utkání zbytečně připravili o dva body svou neukázněností a neproměňováním brankových příležitostí.

„Od prvních minut se hrálo tvrdé utkání. Z naší strany obrovské množství neproměněných šancí, ale díky zlepšené obraně v druhé půli a spolehlivému výkonu Marka v bráně jsme se dokázali udržet na dostřel soupeři. Bohužel, skrze všechny přesilovky, oslabení, červené karty, síly ubývaly a kreativita v útoku také. Soupeř našemu tlaku nakonec odolal a body tedy zůstaly v Jablonci,“ okomentoval průběh utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.

Sestava ELP Jablonec:
brankáři: 1 Kubal Jiří, 16 Hlinka David,
v poli: 2 Smrček Filip, 3 Jandera Tomáš 1, 4 Trejbal Patrik 4, 5 Tomáš Marek 6, 6 Hlinka Roman 2, 7 Říha Miroslav 4, 8 Trejbal Daniel, 10 Mony Pavel, 15 Preisler Petr 2, 17 Krčka Ondřej 8/2, 18 Svoboda Stanislav 3, 11 Dědeček František.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 16 Palo Aleš,
v poli: 7 Pavlíček Adam 4, 8 Pavlíček Dominik, 9 Janhuba Jan 4, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 3/2, 18 Houška Jan 2, 43 Kuchta Vojtěch 10/3, 86 Hofta Jiří 3/1, 89 Houška Tomáš 1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.