Házenkáři HC Auto Škody přivezli pouze jeden bod z Liberce

Napsal Handball revue (») 28. 11. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 437×
ilmuzi/hcas-liberec-101015.jpg

(Liberec 24. listopadu 2018) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá hráli v 9. kole druhé ligy na soupeřově palubovce a to v Liberci. Oba týmy byly v tabulce v sousedství a měly na svém kontě i stejný počet bodů. Boleslavští házenkáři v letošní sezoně nejsou v oslnivé formě, v tabulce jsou v spodní části a potřebují navýšit své bodové konto. Do Liberce odjížděli s cílem pokusit se o zisk dvou bodů a v tabulce se tak posunout výše.

Na začátku utkání se hrála z obou stran opatrná házená a hráči se spíše jen tak oťukávali. Házenkáři HC Auto Škody hráli poměrně dobře v obraně a i díky technickým chybám domácích se jim podařilo brankově odskočit. Po zbytek prvního poločasu si vedení udržovali a náskok postupně navyšovali. HC Auto Škoda vedla v Liberci po třiceti minutách hry rozdílem šesti branek v poměru 16 : 10.
Boleslavští nastoupili do druhého poločasu s odhodláním dotáhnout utkání do vítězného konce. Hráli koncentrovaně a udržovali si i nadále dostatečný brankový odstup. Bohužel, v prostřední desetiminutovce u nich nastal doslova herní kolaps, když nedokázali dlouhou dobu vstřelit ani jednu branku a naopak inkasovali laciné branky. Liberec využil herního zaváhání hostí, zlikvidoval brankové manko a dokonce se ujal i vedení. Boleslavští házenkáři se vymanili z herní letargie, vzchopili se, vyrovnali a neproměněné šance v samotném závěru utkání je stály bod.
HC Auto Škoda remizovala v Liberci v poměru 24 : 24.

„První poločas se nám povedl. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, důsledná obrana, rychlý přechod do útoku. V druhé půli jsme začali hůře bránit a v útoku neproměňovali vyložené šance, čímž jsme soupeři dovolili dotáhnout. Rozhodně ztracený bod pro nás,“ zhodnotil utkání hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.


Sestava Liberce Handball:
brankáři: 1 Živnůstka Jaroslav,
v poli: 2 Eliáš Matěj 4, 3 Hájek Petr 2, 4 Blanar Pavel 3, 5 Ilek Ondřej, 6 Jakl Martin 1, 8 Kamaryt Michal 5, 11 Ploch Matěj 1, 13 Matula Patrik 3/1, 14 Lehký Lukáš, 15 Kučera Jonáš, 17 Morava Jan 5, 18 Hájek Michal.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 16 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 2, 5 Sucharda Vojtěch 1, 6 Pekař Jan 1, 7 Pavlíček Adam 9, 11 Grůša Karel 4, 14 Polesný Lukáš, 15 Houška Tomáš 3, 17 Šťastný Michal.


Komentování tohoto článku je vypnuto.