Házenkáři HC Auto Škody postupují do druhého kola Českého poháru

Napsal Handball revue (») 5. 9. 2020 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 916×
ilmuzi/hcas-jablonec-290918.jpg

(Mladá Boleslav 30. srpna 2020) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav se po dlouhé herní pauze v neděli opět sešli v boleslavské sportovní hale k utkání prvního kola Českého poháru. V něm hostili na domácí palubovce celek ELP Jablonec. Hráči HC Auto Škody šli do utkání s cílem postoupit, ale zároveň panovaly obavy, co s týmem udělala tak dlouhá herní nečinnost a individuální příprava na sezónu.

V úvodu utkání se hráči obou celků spíš jen tak oťukávali. Hosté se zkraje utkání rychleji rozkoukali, ujali se vedení a vytvořili si v 8. minutě dvoubrankový náskok. Domácí hráči se rozjížděli pomaleji, ale i tak dokázali v 11. minutě vyrovnat na 4 : 4 a strhnout vedení na svou stranu. Nehrálo se nikterak v oslnivém tempu a moc branek taky nepadalo. Domácí házenkáři si udržovali v dalším průběhu prvního poločasu vedení, ale o to v závěru úvodní části přišli a do šatny šli o přestávce s jednobrankovým mankem. HC Auto Škoda prohrávala po třiceti minutách hry s ELP Jablonec 10 : 11.
Po prvních deseti minutách hry v druhém poločase bylo opět vyrovnáno a na výsledkové tabuli svítil stav 15 : 15. Hrála se oboustranně vyrovnaná házená a teprve až v poslední desetiminutovce se rozhodlo o vítězi tohoto utkání. Hosté se v útoku několik minut nedokázali herně a střelecky prosadit a toho házenkáři HC Auto Škody využili a vytvořili si rozhodující šestibrankový náskok. V závěru pak kontrolovali hru a po výhře 24 : 19 postoupili zaslouženě do druhého kola Českého poháru.

Sestava HC Auto Škody Mladá Boleslav:
v brance: 12 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan, 17 Šťastný Michal, 2 Houška Jan, 7 Pavlíček Adam, 8 Pavlíček Dominik, 10 Lánský Martin, 15 Sojka Michal, 23 Kábrt Bořek.

Sestava ELP Jablonec:
v brance: 16 Hlinka David,
v poli: 2 Kříž Kryštof, 3 Jandera Tomáš, 4 Radosta Jan, 5 Střižík Tomáš, 6 Svoboda Tomáš, 7 Krčka Ondřej, 8 Tomáš Marek, 15 Preisler Petr, 20 Mony Pavel.


Komentování tohoto článku je vypnuto.