Házenkáři HC Auto Škody porazili před domácím publikem favorita z Libčic

Napsal Handball revue (») 10. 4. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 39×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-libcice-060419.jpg

(Mladá Boleslav 6. dubna 2019) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav hráli o uplynulém víkendu již potřetí za sebou v domácím prostředí. V 18. kole druhé ligy hostili v městské sportovní hale aktuálně první celek tabulky a to Sokol Libčice nad Vltavou. Přestože hráči HC Auto Škody v podzimní části soutěže v Libčicích vyhráli, tak i tak hostující házenkáři přijeli do Mladé Boleslavi v roli jednoznačného favorita. Boleslavští házenkáři šli do tohoto utkání s cílem uzmout soupeři body a upevnit si tak pozici ve středu mistrovské tabulky.

Po vlažných úvodních minutách a brankové ztrátě se boleslavští házenkáři začali pomalu dostávat do toho správného herního tempa. Vycházeli s disciplinované obrany a snažili se o co nejrychlejší přechod do útoku. To bylo někdy na škodu, když některé zbrklé rozehrání končilo u soupeře a z útoku tak nic nebylo. V 10. minutě vyrovnali na 4 : 4 a v 17. minutě se poprvé ujali vedení 9 : 8. Hrála se rychlá a oboustranně vyrovnaná házená. Hráči HC Auto Škody vycházeli ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků a hostující obrana si nevěděla rady především s hrou střední spojky domácích, kterou nedokázali účinné pokrývat. V poslední desetiminutovce prvního poločasu si boleslavští hráči vytvořili slibný náskok a do šatny odcházeli s tříbrankovou rezervou. HC Auto Škoda vedla po třiceti minutách hry nad Sokolem Libčice 16 : 13.
V druhém poločase se pokračovalo ve vysokém tempu a chvílemi to na palubovce i dost jiskřilo. Boleslavští házenkáři pokračovali v dobré hře v obraně a i v útoku. Navýšili svoje vedení až na rozdíl šesti branek a v 42. minutě vedli už 25 : 19.  Hráči Libčic se nechtěli smířit s pro ně nepříznivým vývojem utkání, svou bojovností a díky zlepšené koncovce začali pomalu ukrajovat z náskoku domácích. Domácí jim to značně v poslední desetiminutovce usnadňovali, když nakupili několik zbytečných technických chyb za sebou. Náskok domácích se smrskl na tři branky a utkání směřovalo do dramatické koncovky. S přibývajícími minutami a vědomím, že zisk bodů je v nedohlednu se hráči Libčic nedokázali s tímto faktem srovnat a místo soustředění na hru se začali více zaobírat osobními souboji, za což byli po zásluze potrestání.
HC Auto Škoda porazila nakonec Sokol Libčice v poměru 34 : 32.

„Před utkáním jsme si řekli, že budeme hrát rychle dopředu a v obraně důrazně. Vycházeli jsme tedy ze zajištěné obrany, pomohl nám v tom i brankář Marek Kuka, který toho dost pochytal a my mohli chodit do rychlých protiútoků. Vycházelo nám to, stříleli jsme branky a vyhráli,“ popsal v krátkosti průběh utkání hráč HC Auto Škody Michal Šťastný.Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 12 Palo Aleš,
v poli: 6 Humpola Jakub 2, 7 Pavlíček Adam 1, 8 Pavlíček Dominik, 10 Lánský Martin 1, 17 Šťastný Michal 6, 11 Grůša Karel 7, 18 Houška Jan 3, 43 Kuchta Vojtěch 9/3, 86 Hofta Jiří 1, 89 Houška Tomáš 4, 91 Pekař Jan.

Sestava Sokola Libčice:
brankáři: 12 Kříž Ondřej, 36 Klečka Jakub,
v poli: 2 Tsunaev Dmitry 11/1, 3 Palan František 2, 4 Tichý Ondřej, 5 Telvak David, 6 Gebauer Josef 2, 7 Hasala Ondřej 4, 8 Svoboda Radim 5, 9 Kůna Ondřej 2, 10 Weigner Lukáš 2, 13 Hora Václav 1, 17 Česák Petr 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.