Házenkáři HC Auto Škody porazili po dramatické koncovce Pardubice

Napsal Handball revue (») 12. 10. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 896×
ilmuzi/hcas-pardubice-010417.jpg

(Pardubice 8. října 2017) – Druhá liga házené měla o víkendu na programu 5. kolo. V něm házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav v neděli zajížděli na palubovku soupeře do Pardubic. Mezi oběma celky byl před utkáním sice jednobodový rozdíl, ale i tak boleslavští házenkáři jeli do Pardubic pro letošní první dva body z venku.

Házenkáři HC Auto Škody nastoupili v tomto utkání proti poměrně dosti omlazenému soupeři. To bylo taky na začátku prvního poločasu na vývoji hry znát. Boleslavští hráči se ujali vedení, vytvořili si brankový náskok a ten si udržovali i díky dobře chytajícímu brankáři Kukovi po zbytek celé první půle. HC Auto Škoda vedla po třiceti minutách hry v Pardubicích 14 : 9.
I do druhého poločasu nastoupili boleslavští házenkáři v dobrém herním rozpoložení. Udržovali si brankový odstup a vedli už i rozdílem šesti branek. Když už to vypadalo, že je utkání rozhodnuté, tak se hráčům HC Auto Škody přestalo dařit v útoku. Kupili jednu technickou chybu za druhou a domácí z následných protiútoků snadno skórovali. Pět minut před koncem vyrovnali stav skóre a utkání tak spělo k dramatické koncovce. V ní byli nakonec štastnější hráči  HC Auto Škody, kteří dvě vteřiny před koncem zblokovali střelecký pokus domácích a zabránili jim ve vyrovnání.
HC Auto Škoda porazila celek 1. HC Pardubice těsně 25 : 24.

„V Pardubicích nás čekalo těžké utkání. Nám se však povedl začátek zápasu, kdy se nám dařilo zejména v útočné fázi a nakonec jsme si dokázali vypracovat během prvního poločasu pětibrankový náskok. V druhém poločase jsme začali dělat technické chyby a dělali jsme i chyby v obraně. Pardubicím se tak povedlo zdramatizovat utkání, které nakonec skončilo rozdílem jedné branky,“ popsal průběh utkání hráč HC Auto Škody Karel Grůša.


Sestava 1. HC Pardubice:
v brance: 1 Čekal Ladislav, 17 Zavřel Luboš,
v poli: 2 Joudal Daniel 3, 3 Faltejsek Petr 5/2, 4 Havelka Ondřej, 5 Budiš Jan, 6 Pospíšil Pavel 1, 7 Hlaváček Vít, 8 Nosil Michal 1, 9 Padevět Matěj 1, 10 Knoll Stanislav 4, 11 Veselý Lukáš 2, 13 Sychra Václav 1, 14 Novotný Tomáš 6/1.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek,
v poli: 4 Hofta Jiří 1, 7 Pavlíček Adam 4, 8 Pavlíček Dominik, 11 Grůša Karel 4, 13 Houška Tomáš 10, 14 Polesný Lukáš 1, 17 Šťastný Michal 5.


Komentování tohoto článku je vypnuto.