Házenkáři HC Auto Škody porazili nečekaně hladce Slavii Praha

Napsal Handball revue (») 11. 4. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 930×
ilmuzi/dsc-0017-1.jpg

(Mladá Boleslav 7. dubna 2018) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav v 17. kole druhé ligy hostili v domácím prostředí celek Slavie Praha. V tabulce boleslavští házenkáři na svého soupeře před tímto utkáním ztráceli čtyři body, chtěli doma naplno bodovat a tak se v souboji dvou celků z popředí tabulky dala očekávat vyrovnaná atraktivní házená.

Po úvodních minutách hry si domácí házenkáři vytvořili brankový odstup a do poloviny prvního poločasu si udržovali dvou až tříbrankový náskok. Boleslavští hráči hráli pozorně v obraně a z ní chodili do rychlých protiútoků. Díky rychlým protiútokům, které zakončovali brankami jejich náskok pomalu narůstal. Závěrečná pětiminutovka úvodní části hry pak vyzněla jasně v jejich prospěch. HC Auto Škoda vedla po třiceti minutách překvapivým rozdílem osmi branek 18 : 10.
Během pár minut druhého poločasu hráči HC Auto Škody zlomili poslední možný odpor hostí. V 36. minutě tak vedli už v poměru 22 : 11. Házenkáři Slavie si v průběhu druhé třicetiminutovky nevěděli rady s domácí pozornou a houževnatou obranou, kdy se jen sporadicky dostávali k přesnému zakončení. Brzy bylo rozhodnuto o tom, kdo vyhraje a boleslavští házenkáři mohli v klidu kontrolovat hru a udržovat si luxusní náskok.
HC Auto Škoda porazila celek Slavie Praha vysoko 33 : 22 a připsala si na své konto dva velmi důležité body.

„My jsme se tohoto utkání tak trochu báli, protože Slavie měla na jaře formu a ještě neprohrála. My jsme taky neprohráli, ale nakonec si myslím, že Slávie tady moc dobrý výkon nepředvedla. Bylo to taky díky naší dobré obraně a rychlému přechodu do protiútoku, kde jsme si už v prvním poločase vybudovali osmibrankový náskok a v druhém poločase jsme to už jen udržovali. Slávie mě svou hrou zklamala,“ dodal k sobotnímu utkání trenér HC Auto Škody Petr Kulas.

Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 4, 7 Pavlíček Adam 3, 8 Pavlíček Dominik 1, 10 Novák Marek, 11 Grůša Karel 12/2, 14 Polesný Lukáš, 17 Šťastný Michal 3, 18 Houška Jan 4, 89 Houška Tomáš 6.


Sestava HK Slavia Praha:
v brance: 1 Radosta Tomáš, 16 Štafa Josef,
v poli: 4 Jaroš Martin 3, 6 Pelikán Tomáš, 7 Sova Jiří 5/1, 8 Januš Jan 3, 14 Kuba Petr, 26 Vondrášek Jan, 29 Korbel Petr 2, 36 Klouček Jiří 7, 77 Šmelhaus Jaroslav 2, 80 Tůma Ondřej.


Komentování tohoto článku je vypnuto.