Házenkáři HC Auto Škody po třiceti minutách hrůzy v druhém poločase excelovali

Napsal Handball revue (») 25. 4. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 692×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-kolin-220417.jpg

(Mladá Boleslav 22. dubna 2017) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav po týdenní přestávce opět pokračovali o víkendu v mistrovské druholigové soutěži. Na domácí palubovce přivítali v sobotu celek Kolína, který se po devatenácti kolech krčil na posledním 12. místě tabulky. Boleslavští házenkáři tak nastupovali do utkání jako jasný favorit, který musí doma brát dva body, ale prvních třicet minut hry tomu nic nenasvědčovalo.

Házenkářům HC Auto Škody se začátek utkání moc nepovedl. Po prvních sedm minut vůbec nic nepředvedli, v obraně hráli nekoncentrovaně bez důrazu a v útoku se nemohli přes pozorně bránící obranu hostí střelecky prosadit. V 7. minutě tak prohrávali 0 : 3. Boleslavští hráči hráli hluboko pod hranicí svých možností, svému soupeři se herně přizpůsobili, hráli pomalu dopředu a během první půle orazítkovali několik tyčí, neproměnili ani nařízené sedmimetrové hody a tak si hráči Kolína celkem v pohodě udržovali tří až čtyřbrankový náskok. HC Auto Škoda po úvodních třiceti minutách hry prohrávala doma s Kolínem o pět branek 8 : 13.
Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný domácí celek. Hráči se víc soustředili na hru, zlepšili obranu a zrychlili přechod do útoku. Pomalu ale jistě začali ukrajovat z náskoku hostí a v 47. minutě vyrovnali stav skóre na 15 : 15. Během další minuty strhli vedení na svou stranu a od té doby jako by byl na palubovce už jen jeden celek. Házenkáři HC Auto Škody navýšili své vedení a závěr utkání měli už zcela pod svou kontrolou.
HC Auto Škoda porazila nakonec družstvo HC Kolín v poměru 23 : 18.


„My jsme si před utkáním říkali, že nám nikdo nic nedá zadarmo, i když hráči Kolína přijeli v sedmi do pole. Hra v prvním poločase to byla doslova tragédie. Hráli jsme nedůrazně v obraně, byli jsme pomalí jako nějaký důchodci a podle toho ten první poločas dopadl a prohráli jsme ho o pět branek. V druhém poločase už to bylo lepší, byli jsme koncentrovanější, zlepšili jsme hru v obraně a zrychlili jsme protiútok. Nakonec jsme utkání vyhráli rozdílem pěti branek a naše hra by takhle měla vypadat šedesát minut a ne jen třicet,“ zhodnotil vývoj utkání trenér domácí HC Auto Škody Petr Kulas.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 1, 7 Pavlíček Adam 5, 8 Pavlíček Dominik 2/1, 9 Janhuba Filip, 10    Novák Marek 1, 11 Grůša Karel 4, 17 Šťastný Michal 1, 18 Houška Jan 1, 43 Svárovský Vojtěch, 86 Hofta Jiří 2, 89 Houška Tomáš 6.


Sestava HC Kolín:
v brance:  1 Sauer Michal, 22 Šimáně Libor,
v poli: 3 Pazdera Michal 3, 6 Sauer Radek, 7 Brož Martin 2, 9 Capouch Pavel 1, 10 Hovorka Radek 5, 17 Růžička Radek, 66 Kraus Michal 7/1.


Komentování tohoto článku je vypnuto.