Házenkáři HC Auto Škody po nezvládnutém závěru utkání přišli o bod

Napsal Handball revue (») 20. 11. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 456×
ilmuzi/hcas-usti-171118.jpg

(Mladá Boleslav 17. listopadu 2018) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav hráli v 8. kole druhé ligy po delší odmlce opět na domácí palubovce. V boleslavské sportovní hale hostili družstvo Chemičky Ústí nad Labem. Šlo o souboj dvou týmů z konce tabulky a důležité body. Boleslavští házenkáři nastupovali do utkání v oslabené sestavě, ale i tak si před vlastním publikem dělali zálusk na zisk dvou bodů.

Vstup do utkání se domácím házenkářům vydařil. Ujali se vedení a rychle vedli 3 : 0. Pak neproměnili několik šancí, v 8. minutě srovnali hráči Ústí na 4 : 4 a poté strhli vedení na svou stranu. Boleslavští házenkáři nehráli dobře v obraně, brankář střídal dobré zákroky s těmi méně úspěšnými a v útoku se hráči trápili v koncovce. Házenkáři Ústí si tak udržovali vedení, a když v poslední vteřině prvního poločasu vstřelili branku téměř z poloviny hřiště, šli do šatny nakonec s tříbrankovým náskokem za stavu 19 : 16.
V druhém poločase se hrála opět oboustranně vyrovnaná házená. Házenkáři HC Auto Škody přeci jen trochu zrychlili přechod do útoku a začali stahovat brankovou ztrátu. V poslední pětiminutovce utkání dokázali svou bojovností vyrovnat a minutu před koncem utkání otočili vývoj skóre ve svůj prospěch a vedli 34 : 33. Hráči Ústí v posledním útoku promarnili šanci na vyrovnání a půl minuty před koncem to vypadalo, že si domácí závěr pohlídají a připíší si na své konto dva body. Jenže, co dokázali boleslavští házenkáři za půl minuty napáchat, to se jen tak nevidí. Místo, aby si podrželi balón ve své moci, tak ho dokázali jednou ztratit, znovu vybojovat a po dvou dalších přihrávkách definitivně ztratit technickou chybou. V posledních vteřinách tomu ještě nasadili korunu, když domácí matador bezmyšlenkovitě bránil hostujícímu brankáři v rozehrávce, za což si vykoledoval červenou kartu a trest v podobě sedmimetrového hodu. Ten hosté proměnili a HC Auto Škoda ztratila úplně zbytečně další bod.
HC Auto Škoda remizovala s Chemičkou Ústí nad Labem v poměru 34 : 34.

„Utkání s Ústím pro nás bylo těžké. Byli jsme oslabeni o dva hráče základní sestavy, ale to nás neomlouvá, že jsme hráli hrozně špatně v obraně a soupeř prakticky po celé utkání vedl. My jsme v druhém poločase bojovností a zlepšenou obranou mohli to utkání i vyhrát, ale v poslední minutě jsme udělali hroznou chybu a tím ten zápas skončil asi zaslouženou remízou,“ zhodnotil sobotní herní trápení svých svěřenců trenér HC Auto Škody Petr Kulas.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 16 Palo Aleš, 33 Beneš Michal,
v poli: 6 Pekař Jan 1, 7 Humpola Jakub 7, 10 Novák Marek 2, 11 Grůša Karel 5/1, 17 Šťastný Michal 5, 43 Polesný Lukáš, 86 Hofta Jiří 2/2, 89 Houška Tomáš 9/0, 91 Sucharda Vojtěch 3.

Sestava Chemičky Ústí nad Labem:
brankáři: 1 Biskup Pavel, 61 Jošt Jakub 1,
v poli: 4 Vrběcký Ondřej 3, 5 Pihera Miroslav 6, 7 Hladík Tomáš, 13 Brejcha Jiří, 25 Kabát Zdeněk 7/1, 32 Jelínek Radek 2, 10 Hubený David 1, 44 Linda Vojtěch 8/2, 72 Velek Tomáš 1, 87 Šlechta Martin 1, 88 Velek Tadeáš 1, 89 Velek Mikuláš 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.