Házenkáři HC Auto Škody opět nedokázali venku urvat body

Napsal Handball revue (») 20. 3. v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 39×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-louny-141018.jpg

(Louny 17. března 2019) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav nastoupili k 15. kolu druholigového kolotoče na soupeřově palubovce proti Lokomotivě Louny. Souboj dvou celků z konce tabulky, kde papírově lepší HC Auto Škoda z venkovních utkání vozí body pouze sporadicky a domácí v posledních dvou utkáních naopak naplno bodovali. A nakonec tomu nebylo ani jinak po šedesáti minutách hry na lounské palubovce.

Boleslavským házenkářům se na úvod utkání dařilo. Fungovala jim dobře obrana a dařilo se jim zakončovat z rychlých protiútoků. Rychle si tak vytvořili brankový náskok a vedli už 4 : 0. Domácí lavička si za tohoto stavu vzala oddechový čas a hráčům to prospělo. Po oddechovém času se hra vyrovnala a domácí házenkáři začali umazávat z brankové ztráty. Dařilo se jim to i díky tomu, že hráči HC Auto Škody vytvořili řadu zbytečných technických chyb, které částečně pramenili z přemíry touhy útočit. Do konce prvního poločasu tak domácí hráči smazali brankové manko a po třiceti minutách odcházely oba celky do šaten za nerozhodného stavu 13 : 13.
Začátek druhého poločasu už boleslavským házenkářům tolik nevyšel. Svým nekoncentrovaným výkonem umožnili domácím vsítit několik laciných branek a dostali se hned zkraje do brankové ztráty. Hráči Loun si udržovali brankový náskok a hráči HC Auto Škody se museli snažit, aby se opět dostali do hry o body. Bohužel, brankovou ztrátu se jim už nepodařilo díky střelecké impotenci vymazat, ale jen zkorigovat na rozdíl jedné branky.
HC Auto Škoda prohrála s Lokomotivou Louny těsně 25 : 26 a opětovně přišla zbytečně o dva body.

„Do utkání jsme vstoupili výborně, vytvořili jsme si pětigólový náskok, který však soupeř dokázal lehce smazat. Druhá půle z naší strany byla v útoků marná, postupný útok se nám vůbec nedařil. Naopak jsme dostávali laciné góly z proskoků na šestce kvůli nedůsledné obraně. Celkově se zápas hodnotí těžce, jelikož jsme opět venku prohráli o gól a navíc jsme ještě měli možnost utkání vyrovnat v posledních vteřinách,“ zhodnotil průběh utkání v Lounech hráč HC Auto Škody Jan Janhuba.


Sestava Lokomotivy Louny:
brankáři: 1 Zmatlík David, 21 Jeremiáš Radek
v poli: 2 Kunc Pavel, 3 Vích Pavel, 4 Lacina Ondřej 1, 8 Svoboda Matěj 2, 9 Svoboda Tomáš 1, 10 Jahn Petr 5, 11 Vraný Marcel 3, 14 Bušek Kamil, 20 Suk Miroslav 4, 33 Jetenský Tomáš 9, 77 Černý Marek 1.

Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek,
v poli: 11 Grůša Karel 4, 8 Pavlíček Dominik 1, 89 Houška Tomáš 3, 43 Kuchta Vojtěch 4/1, 4 Janhuba Jan 5, 86 Hofta Jiří 1, 73 Šťastný Michal 1, 14 Polesný Lukáš, 9 Homolka Adam 3, 10 Lánský Martin, 18 Houška Jan 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.