Házenkáři HC Auto Škody na začátku sezony zbytečně ztrácí body

Napsal Handball revue (») 2. 10. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 174×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-jablonec-290918.jpg

(Mladá Boleslav 29. září. 2018) - Házenkáři HC Auto Škody nevykročili do nové sezony zrovna tou správnou nohou. Před týdnem v prvním kole druhé ligy ztratili zbytečně dva body v Košutce a tuto sobotu si na své konto připsali další bodovou ztrátu, když v domácím prostředí pouze remizovali s Jabloncem. Sice družstvo trápí marodka, neúčast některých hráčů na utkáních, ale i tak měli papírově na to, aby alespoň v domácím utkání naplno bodovali.

Do sobotního utkání nastoupili boleslavští házenkáři opět v prořídlé sestavě, ale i tak se na začátku ujali vedení a vedli 2 : 0. Poté se hra zklidnila, začala se hrát oboustranně vyrovnaná házená a hosté v 6. minutě srovnali skóre na 3 : 3. Házenkáři HC Auto Škody špatně bránili, hráli nedůrazně, pozdě přistupovali k útočícím hráčům a hlavně ve středu obrany nechávali až příliš často velkou mezeru, které hosté využívali k snadnému skórování. V útoku pak domácím vázla souhra s pivoty, kteří měli obrovské starosti se zpracováním balónů. Přestože se boleslavským hráčům moc herně nedařilo, odcházeli po třiceti minutách hry do šaten za dvoubrankového vedení 15 : 13.
V druhém poločase se hrála opět vyrovnaná házená. Házenkáři HC Auto Škody zlepšili obranu, ale o co lépe bránili, o to hůře hráli v útoku. Časté ztráty balónů, nepřipravené zakončení, slabá a nepřesná střelba, to vše mělo za následek, že se boleslavští hráči nedokázali vzchopit k lepšímu výkonu. Obě družstva se tak přetahovala o vedení a nakonec vše skončilo asi spravedlivou remízou. HC Auto Škoda remizovala s družstvem ELP Jablonec 25 : 25.
Nutno dodat, že házenkáři Jablonce předvedli velmi dobrý, bojovný výkon na hranici svých možností. Hráči HC Auto Škody, ač v neúplné sestavě, podali výkon naopak hluboko pod své možnosti.

„Dnešní zápas nebyl vůbec jednoduchý. Bohužel, jsme se tady sešli zase asi v osmi lidech, máme zraněné dva hráče a především nám chybí střední rozehrávka Jan Janhuba, s kterým jak to vypadá, začíná a padá výkon celého družstva. Co se hry týče, odehráli jsme asi to, na co jsme dnes měli a doufáme, že v dalších utkáních už budeme hrát házenou, na kterou jsme zvyklí,“ dodal k utkání hráč HC Auto Škody Marek Novák.Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 16 Palo Aleš, 33 Beneš Michal,
v poli: 3 Hofta Jiří 8/3, 6 Pekař Jan 3, 7 Pavlíček Adam 5, 8 Pavlíček Dominik 1, 10 Novák Marek, 11 Grůša Karel 3, 14 Polesný Lukáš 1, 17 Šťastný Michal 4.


Sestava ELP Jablonec:
brankáři: 1 Kubal Jiří, 16 Hlinka David,
v poli: 2 Jandera Tomáš, 3 Svoboda Tomáš, 4 Trejbal Patrik 10, 5 Tomáš Marek 1, 6 Trejbal Daniel 4, 9 Hejduk Martin 1, 10 Mony Pavel, 15 Preisler Petr, 17 Krčka Ondřej 2/1, 18 Svoboda Stanislav 7.


Komentování tohoto článku je vypnuto.