Házenkáři HC Auto Škody jsou po výhře nad Chodovem v třetím kole Českého poháru

Napsal Handball revue (») 19. 9. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 187×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-chodov-2kolocp-150918.jpg

(Mladá Boleslav 15.9.2018) - Pro házenkáře HC Auto Škody Mladá Boleslav o uplynulém víkendu oficiálně odstartovala sezona 2018 - 2019. Ještě než začnou mistrovská utkání, tak tu je účast v Českém poháru. V prvním kole měli hrát boleslavští házenkáři v Praze, ale jejich soupeř na účast rezignoval a tak postoupili bez boje do kola druhého. V něm hostili v sobotu na domácí palubovce celek TJ JM Chodov. Pro boleslavské házenkáře to byla po individuální letní přípravě a jednom společném tréninku první herní prověrka a nedopadla pro ně špatně.
Do utkání nastoupili hráči HC Auto Škody v omezené sestavě a to pouze v šesti lidech do pole, tedy bez možnosti střídání hráčů během celého utkání. Hosté z Chodova na tom nebyli o moc lépe, ale přeci jen disponovali dvěma hráči na střídání.
V prvních minutách se po dvou trhácích ujali domácí vedení 2 : 0 a do utkání tak vykročili tou správnou nohou. Poté se hra na několik málo minut vyrovnala, hráči na obou stranách vyprodukovali celou řadu zbytečných technických chyb a na obou celcích byla vidět předsezonní nesehranost. Hráči HC Auto Škody ze své hry vytěžili o trochu více a udržovali si brankový odstup. Ten do konce prvního poločasu dokázali navýšit až na rozdíl osmi branek. Po třiceti minutách tak vedla HC Auto Škoda nad Chodovem v poměru 17 : 9.
V druhém poločase se na vývoji hry nic nezměnilo. Boleslavští házenkáři postupně navyšovali svůj náskok a kontrolovali průběh utkání. Hosté si nedokázali poradit s domácí obranou, a když ji v ojedinělých případech překonali, tak jim v cestě ještě stáli dobře chytající brankáři. V tomto duchu uplynulo druhých třicet minut a HC Auto Škoda tak po výhře 30 : 17 postoupila hladce do třetího kola Českého poháru.

„My jsme do utkání nastoupili v šesti do pole a hosté v osmi. A ta hra taky podle toho vypadala. Když se to vezme z naší strany, tak kluci na to, že opravdu netrénují, tak odehráli celkem solidní utkání. Vycházeli z dobré obrany, pomohli brankářům, brankáři zase naopak jim a tak výsledek utkání nakonec byl takový, jaký byl. Nutno dodat, že hosté nepřijeli v plné zbroji, ale s béčkem,“ okomentoval sobotní utkání Českého poháru trenér domácí HC Auto Škody Petr Kulas.Sestava HC Auto Škody:
brankáři: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 12, 7 Pavlíček Adam 3, 8 Pavlíček Dominik 2, 17 Šťastný Michal 3, 86 Hofta Jiří 3/1, 89 Houška Tomáš 7/0.


Sestava TJ JM Chodov:
brankáři: 12 Panzner Filip, 22 Kruncl Martin,
v poli: 3 Januš Jan 3, 4 Vondrášek Jan, 7 Zelenka Ondřej 2, 8 Jašek Jakub 4/1, 9 Bubeník Bohumil 3, 10 Schoffer Jiří 1, 17 Kváš Jan 1, 69 Kopřiva Adam 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.