Házenkáři HC Auto Škody jsou i přes remízu na Slavii na čtvrtém místě

Napsal Handball revue (») 18. 10. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 897×
ilmuzi/as-slavie-041015.jpg

(Praha 15. října 2017) – Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav pokračují v sérii utkání na palubovkách soupeřů. V šestém kole druhé ligy nastoupili tentokrát v Praze proti celku Slavie. Mezi oběma družstvy byl před utkáním jednobodový odstup a tak se dalo očekávat, že se bude hrát oboustranně vyrovnaná házená.

Po počátečním oboustranném oťukávání se boleslavským házenkářům poměrně herně dařilo. Diky dobře chytajícímu brankáři Benešovi a rychlým protiútokům se podařilo hráčům HC Auto Škody odskočit po dvaceti minutách hry domácím na rozdíl čtyř branek. Pak na jejich straně přišla dvě vyloučení, nepřesnosti v útoku, čehož domácí využili k zkorigování ztráty. HC Auto Škoda vedla po třiceti minutách hry na Slavii o dvě branky 10 : 8.
V úvodu druhé půle se domácím podařilo srovnat stav skóre. Pak se obě družstva střídala v střílení branek a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Před koncem druhého poločasu se díky početnímu oslabení dostali boleslavští hráči do brankové ztráty a devadesát vteřin před koncem prohrávali o dvě branky. Nejdříve dokázali snížit a při následném protiútoku Slavie, vypíchli domácím balón a vyrovnali stav skóre.  V samotném závěru měli ještě příležitost vstřelit vítězný gól, ale to se jim nepodařilo.
HC Auto Škoda remizovala se Slavii Praha v poměru 23 : 23.

„Utkání bylo velice vyrovnané a o vedení jsme se přetahovali se Slavií až do poslední minuty. V neděli se nám nedařilo především v obraně, ale vzhledem k našemu podprůměrnému výkonu hodnotím remízu jako přijatelný výsledek,“ zhodnotil nedělní utkání hráč HC Auto Škody Filip Janhuba.


Sestava HK Slavia Praha:
v brance: 1 Radosta Tomáš, 28 Šípal Jan,
v poli: 4 Jaroš Martin 2, 6 Pelikán Tomáš, 7 Sova Jiří 2/2, 14 Kuba Petr 3, 15 Zima Pavel 6, 19 Kliner Jiří 1, 27 Michalec Tomáš 2, 29 Korbel Petr, 2, 36 Klouček Jiří 5, 20 Horčičko Pavel.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 2 Houška Jan 2, 3 Hofta Jiří 2, 4 Janhuba Jan 3, 7 Pavlíček Adam 5, 8 avlíček Dominik, 9 Janhuba Filip 1, 11 Grůša Karel 3, 13 Houška Tomáš 5, 17 Šťastný Michal 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.