Házenkáři HC Auto Škody jarní premiéru v domácím prostředí absolutně nezvládli

Napsal Handball revue (») 26. 2. 2020 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 691×
ilmuzi/hcas-duklab-220220-1.jpg

(Mladá Boleslav 22. února 2020) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav začali jarní část druholigové sezony utkáním 12. kola v domácím prostředí, kde v městské sportovní hale hostili rezervu extraligové HC Dukly Praha. Po podzimu boleslavští házenkáři opanovali pátou příčku mistrovské tabulky a do jarní části nastupovali s odhodláním, že v její části budou usilovat o vylepšení svého postavení v tabulce. Bohužel, skutečný výkon na palubovce se nakonec ani z padesáti procent nevyrovnal předzápasovému odhodlání a domácí házenkáři si doma připsali zaslouženě na své konto první jarní porážku.

Hráčům HC Auto Škody se vůbec nepovedl začátek utkání a během pár minut prohrávali 0 : 3. Během chvíle dokázali ještě korigovat nepříznivý stav na 2 : 3, ale to bylo po zbytek prvního poločasu asi vše, na co se zmohli. Boleslavští házenkáři hráli špatně v útoku. Pomalá kombinace, nepřesné nahrávky a hlavně bezzubá koncovka znamenala pro domácí hráče jen to, že se jim soupeř pomalu, ale jistě brankově vzdaloval. Házenkáři Dukly Praha si tak vytvořili až šestibrankový náskok a připravili si tak dobrou výchozí pozici do druhé části hry. Po třiceti minutách hry prohrávala HC Auto Škoda s Duklou Praha v poměru 8 : 12.
Do druhého poločasu nastoupili domácí házenkáři přeci jen v trochu lepším herním rozpoložení a v prvních deseti minutách stáhli brankovou ztrátu na rozdíl tří branek. V dalších minutách hry to vypadalo, že by mohli boleslavští házenkáři otočit vývoj hry ve svůj prospěch, ale v jejich snažení jim hlavně bránilo neproměňování vyložených brankových příležitostí. Když v 53. minutě vedla Dukla už jen o jednu branku, na ukazateli skóre svítil stav 18 : 17, vypadalo to, že vyrovnání je na spadnutí. Jenže domácí házenkáři během dvou minut předvedli několik herních přešlapů a v 55. minutě prohrávali opět tříbrankovým rozdílem. Dukla Praha ve zbývajících minutách uhájila své vedení a v Mladé Boleslavi zaslouženě zvítězila.
HC Auto Škoda prohrála nakonec s rezervou Dukly Praha v poměru 20 : 24.


„K prvnímu zápasu jarní části jsme nastoupili téměř bez žádné přípravy. V obraně jsme hráli dobře a pozorně, ale v útoku se  nám moc nedařilo. Spousta neproměněných šancí a ztracených balónu nás stálo ztrátu bodů v domácím prostředí,“ řekl k sobotnímu utkání hráč HC Auto Škody Michal Šťastný.


Sestava HC Auto Škody Mladá Boleslav:
v brance: 1 Kuka Marek, 16 Palo Aleš,
v poli: 4 Janhuba Jan 4, 7 Pavlíček Adam 3, 9 Pavlíček Dominik, 10 Lánský Martin 5/2, 11 Grůša Karel 1, 14 Polesný Lukáš, 15 Sojka Michal, 17 Šťastný Michal 1, 86 Hofta Jiří 1, 89 Kábrt Bořek 1, 18 Houška Jan 4.

Sestava HC Dukly Praha B:
v brance: 16 Zavázal Ondřej, 1 Roháč Jakub,
v poli: 6 Hrstka Jan 4/1, 29 Bulant Martin, 38 Ježek Zdeněk, 15 Klečánek Jáchym 4, Krouský David 4/2, Pavlík Jan, Rakouský Martin 3, Rakouský Jiří 2, Scheichl Daniel 1, Slavíček Filip 3, Šebesta Marek 3.


Komentování tohoto článku je vypnuto.