Boleslavští házenkáři nadělili rezervě Náchoda čtyřicet branek

Napsal Handball revue (») 21. 2. 2018 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 533×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineilmuzi/hcas-nachodb-170218-m.jpg

(Mladá Boleslav 17. února 2018) - Házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav po zimní pauze, bez větší přípravy a po absolvování jediného přípravného turnaje, zahájili v sobotu v domácím prostředí jarní část druholigové soutěže. V boleslavské sportovní hale hostili rezervu prvoligového Náchoda, který je v tabulce na předposledním místě. Do utkání nastupovali v roli favorita, i když na podzim přijeli z Náchoda bez bodu po prohře 28 : 29.

V úvodu utkání si domácí házenkáři celkem bez problémů vytvořili tříbrankový náskok a vedli v 10. minutě  6 : 3. Hostujíci hráči se v prvních deseti minutách hry jen sporadicky dokázali prosadit přes dobře hrající obranu domácích. V dalších minutách prvního poločasu začali házenkáři HC Auto Škody polevovat v obraně a v útoku neproměňovali nabídnuté šance. Hráči  Náchoda se tak začali čím dál, tím více prosazovat přes laxně hrající obranu domácích a stahovat brankové manko. Do konce úvodní části hry dokonce vyrovnali a tak šla po třiceti minutách obě družstva do kabin za nerozhodného stavu 17 : 17.
Na začátku druhého poločasu boleslavští házenkáři svou hrou navázali na úvodní minuty utkání, zlepšili obranu a zrychlili přechod do útoku. Hned se to projevilo na vývoji skóre a domácí hráči tak vedli v 40. minutě už o šest branek 26 : 20. S ubíhajícími minutami házenkářům Náchoda docházel dech a s domácími hráči nestačili držet krok. Házenkáři HC Auto Škody tak mohli v poklidném tempu navyšovat své vedení a kontrolovat hru v závěru utkání.
HC Auto Škoda porazila nakonec rezervu Náchoda vysoko v poměru 40 : 29.

„My jsme si před utkáním řekli, že na ně chceme vlítnout, budeme chodit do rychlých protiútoků, abychom jim brankově, co nejdříve odskočili. Ale první poločas se nám vůbec nevydařil, hráli jsme špatně v obraně a neproměňovali jsme šance. V šatně o přestávce jsme si to museli vyříkat a druhý poločas už byl o hodně lepší. Zlepšili jsme obranu, přechod do útoku a prosazovali se v koncovce. Myslím si, že ke konci hostům došly síly, my jsme je fyzicky přejeli a nakonec vyhráli o jedenáct branek,“ zhodnotil průběh prvního utkání jarní části soutěže trenér HC Auto Škody Petr Kulas.


Sestava HC Auto Škody:
v brance: 1 Kuka Marek, 33 Beneš Michal,
v poli: 4 Janhuba Jan 10, 6 Pekař Jan 3, 7 Pavlíček Adam 7, 8 Pavlíček Dominik 2, 11 Grůša Karel 3, 14 Polesný Lukáš 2, 17 Šťastný Michal 10/5, 86 Hofta Jiří 2.


Sestava TJ Náchod B:
v brance: 17 Cvejn Radek,
v poli: 2 Jakoubek Michal 3, 3 Štajnrt Jiří 5, 6 Šmejkal Petr 2, 7 Manych Robert, 8 Vyskočil Vojtěch 2, 11 Tyler Tomáš 8, 13 Samek Michal 7/2, 21 Šnajdr Jan 2.


Komentování tohoto článku je vypnuto.