Jirka Buryška slaví životní jubileum

Napsal Handball revue (») 20. 2. 2020 v kategorii Handball Stará Garda, přečteno: 696×
il-stg/buryska-75-let-1.jpg

(Mladá Boleslav 20. února 2020) – V neděli 23. února oslaví své životní jubileum bývalý hráč, trenér a funkcionář oddílu TJ Autoškody Mladá Boleslav Jirka Buryška. Za pár dní již pětasedmdesátiletý oslavenec Jirka Buryška udělal své první házenkářské krůčky ve Dvoře Králové. Přes Duklu Jihlava se dostal až do Mladé Boleslavi, kde se nakonec i usadil a završil i svou hráčskou karieru.

Ale házenou neopustil. Dále působil jako trenér, či funkcionář v oddílech Technické služby Mladá Boleslav, Rudá Hvězda Mladá Boleslav, TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, Spartak Bělá pod Bezdězem, HC Jičín, TJ Dvůr Králové nad Labem. S házenou se podíval i za hranice naší země, když se svými svěřenci absolvoval řadu utkání a turnajů v Německu, tehdejší Jugoslávii, Bulharsku, Holandsku, Dánsku, Belgii, Francii, Rakousku, Polsku, Španělsku a Lucembursku.

Házenou žije i dnes ve svých pětasedmdesáti letech. Aktivně působí jako trenér u družstva HSG Mladá Boleslav (hráči kategorie nad 35 let), se svými svěřenci se pravidelně účastní turnajů po celé české republice a i v zahraničí. A jako divák nezmešká ani jedno utkání druholigové HC Auto Škody Mladá Boleslav.

Všichni hráči a funkcionáři boleslavského oddílu přejí Jirkovi k jeho životnímu jubileu všechno nejlepší, hodně zdraví a ještě spoustu dní strávených s házenou.


Komentování tohoto článku je vypnuto.