Házenkářům HSG Mladá Boleslav k vítězství v turnaji chyběl pověstný krůček

Napsal Handball revue (») 5. 11. 2019 v kategorii Handball Stará Garda, přečteno: 717×
il-stg/hsg-zp-021119.jpg

(Praha 2. listopadu 2019) - Házenkáři Handballu Stará Garda Mladá Boleslav se v sobotu zúčastnili mezinárodního turnaje v Praze. Turnaje na Zeleném pruhu se dále zúčastnili házenkáři Sokola Vršovice a německé týmy TSG Bruchsal, HC LOK Peitz a Hammerstadt. Turnaj se hrál systémem každý s každým a jedno utkání na 1 x 15 minut.

Házenkáři HSG Mladá Boleslav vstoupili do turnaje velmi dobře. V prvních dvou utkáních si na své konto připsali dvě jednoznačné výhry, když dokázali porazit Vršovice a Bruchsal shodným výsledkem v poměru 8 : 3. Další dva body si pak připsali, když dokázali po boji porazit další německý celek HC Peitz o dvě branky 5 : 3. V posledním utkání proti sobě nastoupily dva celky, který pomýšlely na vítězství v turnaji a podle toho i utkání vypadalo. Hrála se oboustranně vyrovnaná házená a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo vyhraje. Nakonec se štěstěna přiklonila k hráčům Hammerstadtu a boleslavští házenkáři tak po těsné prohře 3 : 4 obsadili na turnaji konečné druhé místo.

„S druhým místem jsem spokojený. Odehráli jsme velmi kvalitní utkání a k první místu nám chyběl ten pověstný krůček. Kluci hráli velmi dobře a vzadu to vše jistil Tomáš Coufal. Musím taky poděkovat panu Ottomanskému, majiteli firmy Osvit, který nám sponzorsky umožnil účast na tomto turnaji,“ dodal k průběhu turnaje trenér HSG Mladá Boleslav Jiří Buryška.

Konečné pořadí družstev: 1. Hammerstadt, 2 HSG Mladá Boleslav, 3. Sokol Vršovice, 4. HC LOK Peitz, 5. TSG Bruchsal.

Sestava HSG Mladá Boleslav:
v brance: Coufal Tomáš, Palo Aleš 1,
v poli: Rieger Marek 7, Halmich Martin 6, Beckert Erik 5, Kábrt Tomáš 3, Čížek Tomáš 1, Homola Martin 1, Čapek Petr, Bartoň Tomáš.


Komentování tohoto článku je vypnuto.