Nečekané drama v osmifinále Českého poháru

Napsal Handball revue (») 22. 11. 2017 v kategorii Muži HC AŠ, přečteno: 164×

(Mladá Boleslav 17. listopadu 2017) – V uplynulém týdnu měli házenkáři na programu čtvrté osmifinálové kolo Českého poháru. V něm po historickém postupu z předešlého kola hostili druholigový házenkáři HC Auto Škody Mladá Boleslav extraligový celek Sokola Nové Veselí. Hráči Veselí nastupovali do utkání jako favorit na postup a naproti tomu hráči domácího celku s pocity velkého očekávání a s chutí užít si utkání s extraligovým soupeřem.

Po úvodním hvizdu rozhodčích začalo utkání v poměrně svižném tempu. Po počátečním oboustranném oťukávání svítil na ukazateli skóre v 5. minutě nerozhodný stav 3 : 3. Poté si hostující hráči i díky dvěma překvapivým střelám z dálky vytvořili brankový odstup a v 12. minutě vedli dokonce už rozdílem pěti branek 9 : 4. Domácí házenkáři se nevzdávali, bojovali, herně se srovnali s hostujícími hráči a stáhli brankové manko na rozdíl tří branek. Boleslavské házenkáře několikrát podržel svými zákroky brankář Kuka a v útoku díky i několika šťastným brankám se domácí drželi svému soupeři na dostřel. HC Auto Škoda prohrávala po třiceti minutách hry se Sokolem Nové Veselí o tři branky 14 : 17.
Do druhého poločasu nastoupili boleslavští házenkáři s tím, že musí pokračovat ve výkonu z první půle a pokusit se utkání ještě zdramatizovat. V první desetiminutovce přesto, že v útoku působily jejich akce stereotypním dojmem, dokázali nadprůměrnou bojovností pronikat obranou hostí a stáhnout brankovou ztrátu na rozdíl jedné branky. V 39. minutě tak svítil na ukazateli skóre stav 17 : 18. V dalším průběhu hry hosté opět navýšili své vedení a udržovali si tří až čtyřbrankový odstup. V posledních pěti minutách utkání se začalo vše chystat k dramatické koncovce. Brankář domácích opět několika výbornými zákroky držel naději HC Auto Škody na případné vyrovnání, či nečekaný postup. Boleslavští hráči stáhli skóre na rozdíl dvou branek a při jejich dalším protiútoku dvě minuty před koncem určitě trenérovi hostí zatrnulo, když jeho svěřenci na brankovišti faulovali pivota domácích a ve vzduchu tak visel dvouminutový trest. Po verdiktu devítimetrového hodu mu tak mohl spadnout kámen ze srdce a po pojišťovací brance z následného útoku si mohl i oddechnout a radovat se s hráči z postupu.
Po výborném a bojovném výkonu v bouřlivé atmosféře vypadla HC Auto Škoda z Českého poháru, když podlehla Sokolu Nové Veselí v poměru 24 : 27.

„My jsme rádi, že jsme mohli odehrát toto utkání tady v Mladé Boleslavi. Utkání to bylo pěkné a výborná atmosféra. My jsme prostřídali všechny hráče, abychom zátěž rozložili stejnoměrně mezi ně a pošetřili síly před zítřejším utkáním na Dukle. Boleslav odehrála dobré utkání, podala sympatický výkon a hráčům přeju, ať se jim takhle daří i nadále,“ řekl po utkání trenér postupujícího Sokola Nové Veselí Pavel Hladík.

„My jsme šli to tohoto utkání s tím, že si ho chceme užít, protože s extraligovým soupeřem zase tak často nehrajeme a co nejvíce mu hru znepříjemnit, což si myslím, že se nám povedlo v maximální míře. Musím kluky pochválit za dnešní výkon, který předvedli a že jsme soupeře potrápili, dá se říci do poslední minuty. Klobouk dolů a klukům velký dík,“ zhodnotil pohárové utkání trenér domácí HC Auto Škody Petr Kulas.

Kdo proti sobě dnes nastoupil.

Před tímto utkáním měly oba celky na svém kontě v mistrovských soutěžích téměř stejný počet bodů a pohybovaly se uprostřed tabulky. HC Auto Škoda však hraje v hierarchii soutěží o dvě níž. Sokol Nové Veselí je extraligový celek, který pravidelně trénuje a má za sebou několik sponzorů. HC Auto Škoda je druholigový tým, který tvoří parta kluků okolo trenéra Petra Kulase. Na to opravdové trénování moc času nemají, protože jen zřídka se na tréninku sejdou v dostatečném počtu. K dnešnímu utkání, vyjma zraněných hráčů a hráčů, kteří měli pracovní povinnosti, nastoupila hrstka zbývajících a to se pět minut před začátkem utkání dostavil i veterán Marek Novák, který držel házenkářský balón naposledy na začátku října při turnaji starých gard. Za předvedený výkon, bojovnost, odhodlání, si hráči zaslouží velké poděkování a svým výkonem a postupem do osmifinále Českého poháru se nesmazatelně zapsali do historie boleslavského házenkářského oddílu.